REKLAMA

Jednym z najpopularniejszych dni na zakupy jest Czarny piątek (black friday). Jest to dzień, w którym sklepy oferują liczne obniżki cen i promocje, a elektronikę i inne produkty można kupić przecenione nawet o 80%. Wiele osób zastanawia się jednak, czy warto tego dnia wybierać się na zakupy. Sprawdź, co należy wiedzieć o czarnym piątku i czy zacząć kupować tego dnia prezenty.

  • Black Friday to początek bożonarodzeniowego okresu zakupowego.
  • Historia tego zwyczaju nie jest dokładnie znana.
  • Tego dnia wiele osób rozpoczyna kupowanie prezentów.
  • Pamiętaj, aby dokładnie przemyśleć swój zakup.

Black Friday to początek bożonarodzeniowego okresu zakupowego.

Czarny Piątek to dzień, w którym sklepy organizują liczne wyprzedaże i promocje, które mają przyciągać klientów. Data tego wydarzenia przypada na pierwszy piątek po amerykańskim święcie dziękczynienia, a sam dzień uważany jest w handlu za początek okresu bożonarodzeniowych zakupów. Zniżki tego dnia sięgają czasem nawet 90%, co sprawia, że wiele osób udaje się na zakupy. Większość ludzi kojarzy ten dzień ze scenami ludzi, którzy czekają w Ameryce na otwarcie sklepu, po czym wchodzą szybko do środka i dokonują wielkich zakupów. Zazwyczaj największą popularnością cieszy się elektronika i artykuły ślubne.

Historia tego zwyczaju nie jest dokładnie znana.

Sama geneza tego święta nie jest dokładnie znana, ale wiadomo, że może ona sięgać nawet XIX wieku, gdzie handlowcy rozpoczynali okres zysków, który w księgach rachunkowych był oznaczany na czarno. Warto pamiętać, że do tej pory określenie firmy, że jest w czerni, oznacza, że przynosi ona zyski.

Tego dnia wiele osób rozpoczyna kupowanie prezentów.

Jednak nie tylko w Stanach Zjednoczonych odbywają się takie promocje. Obecnie taki dzień wyprzedaży organizowany jest niemal na całym świecie, również w Polsce. Black Friday jest momentem, gdzie wiele osób udaje się do sklepów celem poszukiwania promocji świątecznych, a sklepy organizują największe wyprzedaże. Wiele osób tego dnia przeczesuje Allegro celem znalezienia okazyjnej oferty, co zazwyczaj się udaje i pozwala na zaoszczędzenie środków na zakup prezentów bożonarodzeniowych.

Pamiętaj, aby dokładnie przemyśleć swój zakup.

Warto jednak zaznaczyć, że szczególnie w Polsce, czarny piątek związany jest z kontrowersjami. Najczęściej zarzuca się sprzedawcom i sklepom, że bezpośrednio przed świętem podnoszą ceny produktów, aby obniżyć je w dzień wyprzedaży i osiągnąć większy procent rabatu. Pamiętaj, żeby kupując tego dnia sprawdzić poprzednią cenę swojego wymarzonego sprzętu, aby mieć pewność, że faktycznie trafiła Ci się okazja. Możesz również poszukać strony internetowej, która wskaże Ci historię cen danego produktu, co pozwoli Ci na bezproblemowy zakup.

undefined

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki