REKLAMA

Choć łączenie kartek spiralą kojarzy się chyba najczęściej z wątłej jakości kopiami książek z czasów studenckich, to w rzeczywistości z kalendarzami firmowymi łączy ją chyba tylko zasada działania, która – swoją drogą – jest wyjątkowo praktyczna i bardzo często wykorzystywana. Jeśli oprawę spiralową w kalendarzach połączymy z ładnym i przemyślanym projektem, to sukces gwarantowany. A lista zalet kalendarzy spiralowanych się na tym nie kończy!

Oprawa spiralowa od strony technicznej

Oprawa spiralowa jest specyficznym rodzajem oprawy. Arkusze nie są ze sobą połączone w tradycyjnym ujęciu szytego lub klejonego bloku, a okładzina tylna, przednia i wkład scala spirala. Sama spirala może być wykonana z różnego materiału: metalu (stalowy drut, który można pokrywać tworzywem w wielu kolorach) lub tworzywa PVC. Metalową spiralę zaciska się w perforacjach (otworach), jest więc inaczej nazywana „zamykaną”, a spirala z tworzywa przypomina sprężynkę, którą wkręca się w perforacje. To niebywale trwałe i odporne na uderzenia rozwiązanie.

Spirala najchętniej wybieranym rozwiązaniem w kalendarzach

Zapytajmy najpierw, co jest cechą charakterystyczną oprawy spiralowej? Chodzi o brak grzbietu, na którym można by umieścić tytuł – wszystkie więc pozycje wydawnicze oprawiane tym sposobem nabędą cech o wiele mniej „oficjalnych”. Idzie za tym absolutnie największa i niepodważalna zaleta spirali – pełna otwieralność – o całe 360 stopni. Tę „pełną otwieralność” szczególnie docenią zwolennicy skrupulatnych notatek i obszernych kalendarzy. Kalendarze książkowe spiralowane to idealna propozycja zarówno dla biznesmenów jak i studentów czy uczniów. Jest to rozwiązanie o tyle wygodne, że w przypadku braku twardej powierzchni do pisania, nie ma potrzeby przełamywania grzbietu – można zanotować coś „w powietrzu”.

Druk kalendarza spiralowanego obejmuje nie tylko wewnętrzne strony z tygodniowym układem kalendarium i przestronnym miejscem na notatki, ale i samej okładki, na której można umieścić ciekawą grafikę lub logo swojej firmy. Taki kalendarz można dodatkowo wzmocnić poprzez zastosowanie rozwiązań premium. By dodać nieco szyku tym z zasady niezobowiązującym kalendarzom, drukarnie internetowe jak np. Open Print proponują zakrycie spirali grzbietem i przednią okładką oraz opcję uszlachetniania. Matowa lub połyskująca folia na kartonie o wysokiej gramaturze sprawi, że kalendarz książkowy spiralowany będzie wyjątkowo trwałym rozwiązaniem.

Kalendarze biurkowe na spirali

Kalendarze spiralowane na biurko to właściwe rozwiązanie dla firm z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, kalendarz biurkowy lokuje się najczęściej – jak sama nazwa wskazuje – na biurku lub stoliku będącym miejscem mocno eksponowanym obecnym i potencjalnym klientom. To łatwy i przyjazny dla oka sposób na prezentację firmy, na dodatek niskim kosztem. Kolejny powód, dla którego warto wybrać kalendarz biurkowy na spirali, to pomoc w organizacji czasu i wspieranie produktywności pracowników. Ponieważ z góry założono, że jego miejsce jest na biurku, czyli tam, gdzie najwięcej czasu spędza się na wytężonej pracy umysłowej, jego konstrukcję przemyślano w taki właśnie sposób, aby ważne dane były w jednym miejscu i były możliwe do ogarnięcia jednym spojrzeniem.

Maksymalna powierzchnia pod twoją reklamę

Kalendarze wiszące spiralowane są jednymi z największych gabarytowo kalendarzy, co bez wątpienia stanowi o ich czytelności. Najlepiej sprawdzają się nie tylko w biurach, ale i w placówkach medycznych, domach i wszędzie tam, gdzie jest potrzeba szybkiego rozszyfrowania terminu. Najpowszechniej wybieraną i najbardziej rozpoznawalną opcją wśród spiralowanych modeli są kalendarze jednodzielne w formacie A3, choć i te trójdzielne cieszą się wielką popularnością. Tego typu wydruki to przede wszystkim maksymalna powierzchnia pod twoją reklamę, a co najważniejsze – całoroczna!

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki