Drugi protest w Jaworznie – komentarz

W dniu uroczystości Wszystkich Świętych w Jaworznie miało miejsce ważne wydarzenie. Dokładnie na ten dzień zorganizowany został drugi już strajk kobiet w naszym mieście.

REKLAMA

1 listopada pod Urzędem Miasta w Jaworznie zebrało się kilkuset mieszkańców aby uczestniczyć w marszu, który solidaryzuje się z kobietami, a sprzeciwia wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Protestujący byli zróżnicowani. Oczywiście dominowała wśród nich płeć piękna, natomiast można było spotkać liczne grono wspierających ją mężczyzn w różnym wieku. Były osoby starsze, nastolatkowe, a nawet rodzice z dziećmi.

Równo o godzinie 18:00 organizatorzy oficjalnie rozpoczęli marsz krótką, acz przejmującą, przemową. Następnie wszyscy zebrani ruszyli wyznaczoną trasą, podążając za jadącym przed nimi samochodem z głośnikami. Przebieg marszu zabezpieczała Policja oraz Straż Miejska. Co ważne podczas trwania strajku nie doszło do żadnych incydentów. Dwa wybuchy petard hukowych to było wszystko co nie było planowane. Marsz przebiegał w bardzo spokojnej i opanowanej atmosferze, co nie znaczy, że nie było energetycznie. Wiele osób było bardzo mocno zaangażowanych w skandowanie haseł mających na celu wyrazić swoje niezadowolenie i frustracje. Organizatorzy wspierali skandowanie z głośnika, który znajdował się w bagażniku samochodu. Nie brakowało również samozwańczych koryfeuszy, którzy zachęcali innych uczestników do skandowania ich własnych haseł. Wiele osób miało trąbki i transparenty, a co niektórzy także zapalone znicze. Dla tych, którzy nie przynieśli własnych transparentów, organizatorzy mieli przygotowane dodatkowe. Zaznaczyć trzeba także, że gdy marsz mijał Cmentarz Pechnicki to wszyscy protestujący na ten czas powstrzymali się, na prośbę organizatorów, od wykrzykiwania swoich haseł aby oddać szacunek trwającemu świętu. Były również piękne i efektowne wyrazy solidarności oraz wsparcia. Gdy marsz powoli dobiegał końca grupa osób odpaliła fajerwerki, które rozjaśniły niebo nad głowami protestujących. Spotkało się to z ogromnym aplauzem i dużą aprobatą. Po dotarciu z powrotem pod urząd, organizatorzy podziękowali wszystkim za udział, a służbą za opiekę i bezpieczeństwo, następnie odśpiewano Hymn Polski.

Starano się także zachować w miarę możliwości reżim sanitarny. Wszyscy mieli maseczki i próbowano minimalny dystans od siebie utrzymać, oczywiście nie było to łatwe zadanie będąc w dużej grupie ludzi. Jeszcze raz trzeba dodać, że marsz przebiegł w bardzo spokojny i możliwie kulturalny sposób. Nie licząc oczywiście faktu, że skandowane hasła i te na transparentach nie zawsze były cenzuralne.

Strajk kobiet – drugi przemarsz w Jaworznie – transmisja

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

30 KOMENTARZE

 1. Nieudacznicy z opozycji wykorzystują młode Julki i nawiedzone feministki jak mięso armatnie do przejecia władzy . Oni mają w głębokości czy kobiety bedą mogły wyszarpywać po kawałku własne dzieci, im idzie o koryto Pamiętacie jak wybory, które chciał zrobić rząd, czyli: koperta, długopis i 3 panie przy biurku wg opozycji miały być SAKAZYWANIEM LUDZI NA ŚMIERĆ?! A teraz każdy z nich zaciera ręce i nawołuje do wychodzenia na ulicę. Każdy ten jełop, który nie ma na tyle siły, pomysłu, charyzmy, żeby wygrać, wysyła dzieci i kobiety na ulicę! –

  • Te feministki i młode Julki jak nazywasz protestujących są wychowane przez szkoły w których uczęszczają na dwie godziny lekcji religii tygodniowo. KK wydawało się że taka indoktrynacja od dziecka da im władzę nad społeczeństwem. Życie pokazało prawdziwość przysłowia: co za dużo to i pies nie zje.

   Znów kłamiesz. Na ulicę wypchnął je PiS za pomocą swojego TK. Nikt inny nie miał wpływu na to co kiedy i co ogłosi TK. Dokładnie wiedzieli że będą protesty, potrzebowali ich żeby przykryć swoją nieudolność w walce z COVID, Giertychem itd. Niestety PiSowcy geniusze strategi nie przewidzieli skali protestów i czasu ich trwania. Teraz kombinują co zrobić, ale brak im pomysłu i charyzmy na cokolwiek sensownego.
   Publikacja wyroku miała być 2.11 i nic. Myślą jak się z tego wywinąć, opublikują źle nie opublikują jeszcze gorzej. Episkopat wcześniej pod rączkę z PiSem, też wymownie milczy, czekają. Nie spieszą się z wyrazami poparcie dla PiSu i TK, wymyśl sam dlaczego.

   Któż to nawołuje do wychodzenia na ulicę ??

   A większego rozpasania nieudaczników przy korytach jak mamy teraz nie było od czasów komuny. Tak nieudolnie to Państwo i jego spółki nie były zarządzane nigdy – stadnina w Janowie przetrwała wojny, komunę ale nie przetrwała PiSu.

   • Trochę się boję,że jak zacznę czytać j GW i oglądać TVN to poznam całą prawdę całą dobę i będę mundry jak Ty. Skorzystałem też z twoich światłych rad i spojrzałem na definicję aborcji .Chyba potrzebna mi jest jeszcze twoja światła egzegeza tego pojęcia bo to co przeczytałem nie wniosło nic nowego do mojej wiedzy .Co do rady bym czytał i się nie wymądrzał to muszę cię rozczarować ja tak nie mogę jak czytam to analizuję i wyciągam wnioski . Podziwiam takich jak Ty ,że nauczyli cię czytać
    i jednocześnie nie myśleć /nie wymądrzać się/. Zawsze podziwiałem komuchów za ich niesamowitą umiejętność pozbawiania ludzi własnej refleksji . Ty jesteś znakomitą egzemplifikacją tego zjawiska

    • Jak zwykle starasz się mieć ostatnie słowo i wydaje ci się , że masz rację. Zapisz się może do jakiejś partii albo fundacji Kai Godek bo tu się marnujesz. Zapewne czytasz tylko prawdziwe gazety. Ja z gazet drukowanych czytam tylko Sport A w telewizji oglądam i śledzę różne kanały również w obcych językach. Tam nie ma tego typu problemów.

     • Tak właśnie myślałem,ze czytasz tylko Sporta w telewizji oglądasz różne kanały również w językach obcych /zakładam,że znasz ich kilkanaście, ha ha ha/ i tam nie ma tego typu problemów /jakich problemów?/
      Reasumując nic nie czytasz ,nic nie oglądasz ale znasz się na wszystkim. .

  • Znów używasz słów których nie rozumiesz, przecież Ty nie masz pojęcia co to logika ani analiza.
   Żaden Twój wpis nawet nie otarł się o samodzielną analizę o logice nawet nie wspominając.

   Udowodnij proszę że gdyby Kaczyński nie kazał Przybylskiej zajmować się ustawą o planowaniu rodziny ludzie też wyszliby na ulicę. Naiwniaku Kaczyńskiego nie interesuje aborcja itd, wszytko co robi robi dla słupków poparcia, dlatego np. publikacji brak – w tym momencie nie opłaca politycznie publikować.
   Masz coś do powiedzenia w temacie KIEDY opublikują i dalaczego nie dotrzymali własnego terminu publikacji 2.11? Coś sensownego. Dasz radę ?
   Ewidentnie nie wolisz po „chrześcijańsku” mnie obrażać ? Nie znudziło Ci się ? Bo repertuar masz bardzo ograniczony, nawet obrażając kogoś stosujesz ten sam schemat kopiuj wklej, zero inwencji własnej.

    • No właśnie o to chodzi że nie kumasz. Dlatego wklejasz ciągle to samo. Nudne to.
     Mnie po prostu martwi twój nieużywany rozum. Wiesz że organy nie używane zanikają? Stąd moja propozycja małego (czy na pewno ?) ćwiczenia. Dasz radę ? Postaraj się, odpowiedz na powyżej zadane pytania. To jak dasz radę czy znów napiszesz że nie i uzasadnisz to jakąś bzdurą ?
     Ja wierzę że opublikują, pytałem czy rozumiesz dlaczego tego nie zrobili w obiecanym terminie. Ale widocznie jeszcze nie było przekazu partyjnego w tym temacie i nie wiesz co skopiować.
     Podobnie nie potrafisz powiedzieć dlaczego twój „kaczor dyktator” kazał TK zająć się sprawą w czasie pandemii.

     • Siwy panikuje i improwizuje na własną rękę 🙂 Jest święcie przekonany, że jak swój słaby wywód ubarwi kilkoma trudnymi słowami to padniemy przed jego intelektem 🙂 Siwy – poczekaj cierpliwie na partyjny przekaz z komitetu centralnego PiS towarzysza Jarosława. Nie ty jeden czekasz aż pierwszy sekretarz w końcu wyjdzie z nory i powie co macie mówić i myśleć.

  • eSjot, Które słowo jest dla Ciebie trudne słowo? Tobie trudność raczej sprawia ogarniecie rzeczywistości .Żyjesz w zdemoralizowanym świecie ,plujesz jadem i masz świadomość iż nikt cię nie akceptuje, sam też nie lubisz ludzi ,życie ci się nie ułożyło ,stąd u Ciebie taka zapiekłość połączona z frustracją.
   Ja cieszę się że żyję w wolnej Polsce gdzie komuchy kwiczą pod niebiosa bo im np jak to piszesz tow Jarosław /nigdy nie należał do PZPR/ odebrał ubeckie emerytury ,które wg takich jak ty im się należą za służenie Sowietom i mordowanie patriotów .

   • Rodzina towarzysza Kaczyńskiego miała się za PZPR tak jak niejeden wysoko postawiony członek partii. Teraz z wdzięczności i tęsknoty za minionym ustrojem Kaczyński ma w swoim bardzo bliskim otoczeniu wielu członków PZPR, a nawet zasłużonego w tamtym czasie prokuratora. Wypada odwdzięczyć się towarzyszom.
    Kaczyński tak jak za PZPR obsadza stanowiska miernymi ale wiernymi, nie bacząc na koszty. W skutek czego rozłożyli wspomnianą stadninę w Janowie, system lecznictwa i wiele innych firm. Ale cytując Kaczyńskiego „Moja wizja jest warta poświęcenia gospodarki.” Za PZPR też gospodarką mało kto się przejmował.
    Szkolnictwo też próbuje zawrócić do modelu jaki stworzyło PZPR.
    Najlepiej trzeba przyznać poszło z TVP – takiej partyjnej telewizji nie potrafili stworzyć nawet komuniści. Wszystko to żeby zrobić z PiSu jedynie słuszną partię jaką była nieboszczka PZPR.
    Komuchy to nami rządzą. Owszem kwiczą, rozpychając się przy korycie walcząc o stołki.

    • .
     To pewnie dzięki PIS w Europarlamencie znależli się Miller Cimoszewicz inni komuniści , to pewnie PIS chce zlikwidować IPN i ABW,to pewnie Kaczyński nie chce dekomunizacji ulic to pewnie o Kaczyńskim zimny czekista Putin mówił „nasz człowiek w Warszawie” a potem po zamachu w Smoleńsku przybijał piątki. To pewnie PIS broni przywilejów emerytalnych ubeków .
     Co TY wiesz o komunizmie ? NIC

     • To wybory decydują kto będzie posłem w europarlamencie, który zresztą ostatnio nazwałeś eurokołochozem.
      Mówisz że taki z Ciebie ekspert od komunizmu ? To może odnieś się do tego co napisałem i pokaż gdzie się mylę. Nie ma szans, to wyzwanie wykracza poza Twoje możliwości.

      A dekomunizacja to teatrzyk dla takich naiwniaków jak Ty. Jak widać skutecznie przesłania Ci fakt że PiS niczym nie różni się od PZPR w obsadzaniu stanowisk nieudacznikami.
      IPN ten strażnik teczek ? Po co to komu poza PiSem przecież oni nic sensownego nie robią, dają zarobić paru kolegom partii. Co do ABW opowiedz nam jakie zasługi dla tej instytucji ma niejaki Maciarewicz. Jak się z tym zapoznasz to może zmienisz zdanie do kogo może odnosić się określenie Putina „nasz człowiek w Warszawie”. A i opowiedz nam jak co robił w Smoleńsku po katastrofie.

    • eSjot wyluzuj bo ci żyłka pęknie. Przypominasz mi pewnego urzędnika który był tak samo zapiekły jak Ty i chodził po ulicach i naklejał na nieprawidłowo zaparkowane samochody swoją podobiznę bo mu się w chorej głowie roiło iż może w godzinach pracy leczyć w ten sposób swoje kompleksy . Ty jesteś podobny plujesz na oślep, piszesz o kurduplu o tłustym bożku z Nowogrodzkiej. Daj se luz bo się zadławisz własnym jadem . Polacy was nie wybrali i musisz pogodzić się z naszą wolą bo taka jest demokracja. Rozumiem iż ty jesteś Europejczykiem i nic cię nie łączy z Polską a żyjesz w „tenkraju”.
     Wy tak macie najpierw służyliście Sowietom a potem nagła zmiana służymy Brukseli.Wam wszystko jedno z kim ,bo jesteście ludżmi bez korzeni i bez tożsamości. A na koniec dla Ciebie życzę ci więcej ataraksji/ „trudne słówko”ha ha/.

     • Siwy zapętliłeś się czy masz aż tak ubogi zakres argumentów? Klepiesz w kółko to samo. Obstawiam jedno i drugie. Wszyscy tu widzą czyja gumka w majtach jest na granicy wytrzymałości. Pisz, pisz pisz te swoje słówka jak ci podnoszą ego i leczą kompleksy.