Jak to się stało, że w finale programu „Usłyszcie Nas!” znalazł się Marian Folga

Do 28 listopada tj. do najbliższej soboty, można oddawać głosy na Mariana Folgę, finalistę programu telewizji TTV pt. „Usłyszcie Nas!”. Marian jest jedynym przedstawicielem naszego miasta i konkuruje z 18. innym uczestnikami. Ten program jest inny niż wszystkie, zazwyczaj zwycięzca jest tylko jeden, ale w tym przypadku zwycięzców będzie dwóch i to oni zgarną nagrodę główną. Czy naszemu bohaterowi się to uda, zależy w dużej mierze od nas, mieszkańców Jaworzna.

REKLAMA

Program sam w sobie miał być kolejnym w stylu „talent show”, jednak można określić go mianem „innego”. Uczestnicy programu to barwne osobistości, które wielokrotnie mają coś więcej do przekazania, niż tylko zrobić przysłowiowe „szoł”. Jest wśród nich między innymi Łukasz Szoblik, który choruje na achondroplazję cechującą się niskim wzrostem. Ten aktor-amator i poeta chcę namówić, w swojej twórczości, społeczeństwo do akceptacji takiego, jakim się jest. Modelki Plus Size, które również biorą udział, chcą przekazać światu, że piękno nie ma rozmiaru, a Krzysztof Głowicki, który niedawno ukończył odsiadkę 20-letniego wyroku, przestrzega młodzież przed pójściem w jego ślady. Jak sami Państwo mogą zauważyć, ten program naprawdę jest inny niż wszystkie.

Nasz bohater swoim występem chciał zwrócić uwagę na transplantacje wśród dzieci, która jest dużym problemem dla polskiej służby zdrowia. Trafnie zauważa, że obecnie czas oczekiwania na organy wynosi aż 700 dni, 3 lata temu, gdy wraz z żoną starali się o przeszczep dla swojej córki, ten okres wynosił 500 dni. Już wtedy był to zbyt długi okres oczekiwania, który niestety dla naszego bohatera i jego rodziny skończył się wielką tragedią, utratą ukochanej córki Julii, która wówczas miała raptem 2-latka. Dlatego chcę on uświadomić opinii publicznej, jak ważny jest to temat i trzeba go podejmować, aby sytuacja mogła się zmienić, a przede wszystkim poprawić.

Do programu został zaproszony przez telewizje, pierwotnie jednak nie był chętny, aby wziąć w nim udział, gdyż zaproponowano mu pomalowanie 8. mężczyzn w czasie kilku godzin, dodatkowo miało to wyglądać kontrowersyjnie. Pomalowanie tylu dorosłych, rosłych panów w tak krótkim czasie, około 8. godzin, było po prostu nie możliwe, gdyż pomalowanie jednej modelki tyle zajmuje, dodatkowo robienie czegoś wbrew swojej woli, nie wchodziło w grę. Nasz bohater zgodził się wystąpić, ale wedle własnych reguł, aby móc pokazać swój prawdziwy talent i nim skraść serca jurorów oraz widzów. Chodzi oczywiście o bodypainting, w którym jest niezrównany.

Mariana Folgę zna szerokie grono ludzi, a jego osiągnięć nie trzeba nikomu przytaczać. Jednak dla formalności lub gdyby ktoś dopiero po raz pierwszy w życiu wszedł do Internetu, to nadmienimy jego osiągnięcia, ale tylko z zeszłego roku. Na opisanie jego wszystkich osiągnięć i sukcesów wypadałoby zrobić osobny artykuł. Tylko w 2019 roku zdobył: 1 miejsce w mistrzostwach bodypaintingu w Monachium, 1 miejsce w mistrzostwach bodypainting Trophy w Lipsku czy 1 miejsce w mistrzostwach Słowacji w bodypaintingu w kategorii airbrush. Oczywiście jest tego znacznie więcej.

Przygotowanie do programu także nie było proste. Zespół, który brał udział, był rozrzucony po całym kraju. Do tego część dziewczyn była z Warszawy jak Dominika Gryz, Maja Kłossowska czy Małgorzata Bartecka, a reszta z Jaworzna, ze znanego skądinąd Dyemotion, były to Tatiana Sysak i Agata Bochenek. Próbę do występu udało się zrobić dopiero przed samym występem, który na szczęście oczarował zebrane jury oraz prowadzących. Dzięki tak dobremu pokazowi jest duża szansa na sukces i zwycięstwo w tym programie.

Sam Marian ma dużą świadomości wsparcia, jakie otrzymuje od bliskich mu ludzi oraz tych, których osobiście nawet nie zna, mówiąc: „Bardzo dziękuje za wsparcie, jakie miałem od was, za wszystkie lata, za miłe słowa, za każdą pomoc, której potrzebowałem (…)”. Chce również podziękować wymienionym wcześniej dziewczynom, bez których występ w programie nie mógłby się odbyć, a praca, jaką włożyły, jest nieoceniona.

Dzisiaj również przydałaby się pomoc w osiągnięciu tego sukcesu, który pomoże rozwinąć się artystyczne oraz życiowo naszemu lokalnemu artyście. Dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu. Głosować można raz dziennie, aż do 28 listopada. Pokażmy jeszcze raz, jaka siła drzemie w jaworznickiej społeczności.

Link do głosowania: http://ttv.pl/aktualnosci,926,n/uslyszcie-nas-zaglosuj-i-wybierz-zwyciezcow-programu,328815.html?fbclid=IwAR2ZIlxnD43Ht3AanBPRquRS-ZVSYZFshW7IqsG6jUZ423ffFt_NKn1JRkQ
                                                                                                         

                                                                                                   Michał Kirker

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki