Jezus syn Dawida – nowy mural w Betlejem

Wspólnota Betlejem to miejsce niezwykłe. Niezwykli mieszkańcy wspólnoty i niezwykli ich przyjaciele, którzy wspólnie swoją pracą dbają o to aby to miejsce było pełne symboliki.

REKLAMA

W niedzielne południe poświęcony został nowy mural przedstawiający „Jezusa syna Dawida”, wykonany przez artystów Konrada Kocha i Macieja Pisiałka – absolwentów krakowskiej ASP, zrzeszeni w zespole twórców chrześcijańskich Vera Icon.

Na film zaprasza ksiądz Mirosław Tosza:

12 minutowy film o tym, jak powstawała ikona Chrystusa Syna Dawida w naszym betlejemskim ogrodzie. Oprócz zdjęć i fragmentów filmików trzy piękne pieśni, które mogą nas wprowadzić w modlitwę i medytację Oblicza, które zostało dzisiaj ukończone i poświęcone. Autorami ikony są Konrad Koch i Maciej Pisiałek – absolwenci krakowskiej ASP, zrzeszeni w zespole twórców chrześcijańskich Vera Icon. Pomysłodawcą namalowania ikony w tym miejscu jest Ania Wyjadłowska, szefowa naszej Pracowni Rękodzieła Tabga 🙂 Wizerunek Chrystusa został wykonany na wypalonych podczas pożaru katedry w Sosnowcu miedzianych blachach z jej dachu.

Poniżej film z momentu poświęcenia muralu:

Uroczyste poświęcenie.
- REKLAMA -
Zewnętrzne linki