REKLAMA

Naturalną kwestią jest, że im większa gabarytowo i cięższa wagowo przesyłka, tym wyższe będą koszty związane z jej przewozem. Oczywistym wydaje się więc, że zapakowanie przesyłki w pudełko tekturowe lub innego tego rodzaju opakowanie będzie mniej racjonalnym z ekonomicznego punktu widzenia wyborem niż skorzystanie z dobrodziejstw, jakie oferuje nam koperta bąbelkowa. To tylko jedna z zalet tych produktów, które stały się niezastąpionym narzędziem biznesowym, zwłaszcza w przypadku sklepów internetowych. Poznaj więcej praktycznych informacji na temat kopert ochronnych i ich tajnej broni – folii bąbelkowej.

Z ekonomicznego punktu widzenia

Jak już wspomniano, koperty bąbelkowe to jedyny racjonalny wybór w przypadku dużej ilości wysyłek towarów generowanych każdego dnia. Nie będzie chyba zbytnim przekłamaniem stwierdzenie, że koperty tego typu uratowały zapewne niejeden budżet w branży e-commerce, filarem której jest szybka wysyłka dużej ilości produktów do klientów. Inną ważną zaletą z punktu widzenia oszczędności jest fakt, że koperta bąbelkowa nie wymaga dodatkowego oklejania taśmą, klejenia klejem czy owijania w kolejną warstwę folii. Wystarczy ją zakleić i voila! Z tej przyczyny jest to również najczęściej wykorzystywane narzędzie do zabezpieczenia oraz przesyłania ważnych dokumentów.

2 w 1

Koperty ochronne łączą w sobie dwa w jednym. Dzięki wysokiej jakości papierowi powlekanemu PE, a także szerokim zgrzewom oraz grubym paskom z klejem, stanowią w większości przypadków barierę nie do przebycia. Dlatego też często określa się je jako koperty pęcherzykowe lub koperty ochronne z folią bąbelkową.

Koperta bąbelkowa to taka lepsza wersja standardowej koperty na sterydach. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa szczególnie przedmiotom kruchym i delikatnym na czas przechowywania oraz transportu. Gwarantuje to budowa koperty. Zewnętrzna jej powierzchnia to wytrzymała warstwa papierowa, natomiast we wnętrzu opakowania znajduje się polietylenowa folia bąbelkowa, która zachowuje się jak poduszka powietrzna, chroniąc przedmiot przed zarysowaniami, wstrząsami, pęknięciami, uszkodzeniami mechanicznymi oraz niekorzystnymi dla niego czynnikami atmosferycznymi (np. wilgoć, brud, pył, itp.).

Zastosowanie w zależności od typu

Koperty ochronne dostępne są w różnych rozmiarach, najczęściej w dwóch wersjach kolorystycznych (białej i brązowej – są również czarne!) oraz z różnorodnym przeznaczeniem. Na rynku spotkamy kilka typów tych kopert z odpowiednim oznaczeniem dla każdej z nich – 11/A (do kaset audio i innych drobnych przedmiotów), 12/B (przedmioty o niewielkich rozmiarach), 13/C (płyty CD, kasety ZIP, itp.), 14/D (kasety VHS, płyty DVD wraz z pudełkami), 15/E (dokumenty w formacie A5 i B5), 16/F (dokumenty formatu A4), 17/G (przedmioty średniej wielkości), 18/H (dokumenty w formacie B4), 19/I (przedmioty o dużych gabarytach) oraz 20/K (duże przedmioty i dokumenty w formacie A3).