W trzech kopalniach TAURON Wydobycie występują aktualnie 92 przypadki zakażenia koronawirusem na ponad 6500 zatrudnionych – w tym 37 w ZG Sobieski.

REKLAMA

Wszystkie procedury wprowadzone w zakładach górniczych w związku z sytuacją epidemiczną zadziałały w tych przypadkach prawidłowo.

Przez kwarantannę przeszło do tej pory prawie 500 pracowników.

Podobnie jak cały sektor wydobywczy Spółka odczuwa negatywne skutki ekonomiczne pandemii. Sytuacja epidemiczna generuje znaczne koszty utrzymywania reżimu działań profilaktycznych  na terenie zakładów górniczych oraz wzrost kosztów utraconych korzyści Spółki, które związane są ze zwiększoną od marca absencją pracowniczą i nie wydobytym w tym okresie węglem. Spółka wystąpiła o środki w ramach „tarczy antykryzysowej”, które tylko częściowo zniwelowały negatywne skutki zmniejszonego zapotrzebowania na węgiel.

Funkcjonujący w Spółce sztab kryzysowy monitoruje sytuację epidemiologiczną i na bieżąco dostosowuje do niej wdrażane środki zaradczePriorytetem wszystkich działań jest szeroka profilaktyka. Wśród pracowników rozdysponowano prawie 50 tysięcy maseczek ochronnych wielokrotnego użytku, których mogą używać również poza miejscem pracy.

Na terenie zakładów górniczych prowadzona jest intensywna kampania informacyjna z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia. W komunikacji wykorzystywane są zarówno media elektroniczne tj. intranet, mailing, telebimy, monitory, jak i materiały drukowane oraz szkolenia.

Informacja prasowa

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki