Lokalni są fajni – akcja społeczna. Wspieraj lokalnych przedsiębiorców

REKLAMA

Jaworznicka Izba Gospodarcza oraz Stowarzyszenia e-Południe, wraz z Fundacją Lokalni, ruszyły z projektem „LOKALNI są fajni”, który ma zachęcić mieszkańców do zakupu towarów i usług w mniejszych prowadzonych przez lokalnych przedsiębiorców sklepach i placówkach. Atrakcyjna oferta towarowa i cenowa, nieograniczona dostępność produktów, bliskość, a przede wszystkim większe bezpieczeństwo zdrowotne, na jakie możemy liczyć w mniejszych punktach, powinny zachęcić wielu do zmiany przyzwyczajeń konsumenckich. 

Epidemia nie ustępuje, statystyki zachorowań są coraz gorsze. Mamy mniej swobód, co kilka dni rząd wprowadza kolejne obostrzenia. Od soboty znacząco ograniczono handel w dużych sklepach i galeriach. Większość znajdujących się tam sklepów zamknięto. Tymczasem od lat wiele osób nie wyobrażało sobie zakupów, zwłaszcza w weekendy, w innych miejscach niż duże galerie i markety. Codziennie przewijały się przez każdą taką placówkę tysiące ludzi. Gdy epidemia szaleje, mimo zachowania rygoru higienicznego, ryzyko zakażenia w takim markecie jest znacząco większe. Nawet ze statystycznego punktu widzenia.

Nowe ograniczenia rządu nie oznaczają jednak, że nie zrobimy dziś zakupów – że nie kupimy butów, ubrań czy sprzętu niezbędnego w domu. Ze swą szeroką ofertą czekają lokalni handlowcy i usługodawcy – w mniejszych sklepach i na targowiskach. U nich, w pobliżu domu kupimy wszystkie niezbędne produkty. – Nierzadko nie zdajemy sobie sprawy z ciekawej oferty lokalnych placówek handlowych. Do tej pory przegrywały one rywalizację z marketami i galeriami. Trudniej im było dotrzeć do klientów. Mniejsze budżety na marketing, ale i przyzwyczajenia klientów robiły swoje. Teraz chcemy to zmienić, czas na powrót do lokalności – mówi Mateusz Łętowski, prezes Jaworznickiej Izby Gospodarczej.

– Epidemia zmieniła nasz świat, mniej podróżujemy, wiele spraw załatwiamy on-line, częściej przebywamy w domu. Nie zapominajmy, że wokół nas jest sporo dobrych firm, które – nawet mimo epidemii – pozostają do dyspozycji klientów. Stowarzyszenie e-Południe, skupiające małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych, poprzez swoją Fundację Lokalni oraz projekt Lokalni.org.pl zachęca do zainteresowania się ofertą sprzedawców i dostawców usług, którzy są obok nas. Oni najlepiej znają nasze potrzeby i będą z nami na dobre i złe – przekonuje Krzysztof Czuszek, członek zarządu Stowarzyszenia e-Południe.

Jaworznicka Izba Gospodarcza oraz Stowarzyszenie e-Południe będą promować lokalne sklepy i punkty usługowe. Ich adresy i informacje o ofercie znajdą się na stronach internetowych organizacji oraz we współpracujących z nimi mediach. Przygotowano również specjalny znaczek „LOKALNI są fajni”, który znajdzie się na placówkach pozostających, mimo epidemii, do dyspozycji klientów. 

Zachęcamy do skorzystania z oferty tych placówek!

Portal jaw.pl do Świąt Bożego narodzenia będzie publikował darmowo oferty lokalnych przedsiębiorców w postaci wpisów internetowych. Chętnych prosimy o przysyłanie treści na adres www.jaw.pl@gmail.com

Dodatkowo na specjalnej stronie internetowej https://jaworzno.biz – powstał internetowy katalog firm i usług, do którego można zapisywać się bezpłatnie. Na tym portalu można również zamieszczać ogłoszenia drobne również za darmo.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki