Lokalni są fajni: Zakład Zegarmistrzowski u pana Krzysztofa

Najważniejsze jest to, aby właśnie teraz pokazać naszą lokalną solidarność. Wspólnie chcemy wesprzeć nasze firmy – kupujmy lokalnie!

REKLAMA

Akcja, którą tworzymy, ma na celu zwrócenie uwagi na robienie zakupów czy zamawianie produktów od lokalnych przedsiębiorców. Połączmy nasze siły i potencjał! Razem możemy więcej!

Dziś z kamerą odwiedziliśmy pana Krzysztofa, który prowadzi swój zakład zegarmistrzowski w Jaworznie przy ulicy Piłsudskiego 39. Zegarmistrzem jest już prawie od 40 lat.

Zajmuje się naprawą zegarków różnego typu: ściennych, budzików, zegarków naręcznych, renowacją starych zegarów. Wkłada w swoją pracę ogromne zaangażowanie, ma wielki sentyment do zegarów.

Jak powiedział nam, branża zegarmistrzowska równie mocno odczuwa pandemię, ciężko jest im się utrzymać na rynku. Nie dość, że kupno zegarków poszło w tych czasach na drugi plan, że jest to branża zanikająca to jeszcze na dodatek pandemia. Czy da się to przetrwać?

„Nie jestem wyjątkiem, pandemia i ten trudny czas, który jest teraz, odbija się dosłownie na wszystkich branżach. Na mojej pracowni również. Ludzi nie ma. Czy dam radę przetrwać? Słabo to widzę”.

Pan Krzysztof  apeluje do wszystkich, by wspierać lokalne przedsiębiorstwa, o ludzką solidarność, w obecnej sytuacji jest to bardzo potrzebne.

„Wiem, że się uda, że będzie dobrze, ale musimy zacząć wspomagać jeden drugiego, taka ludzka solidarność, która w tej chwili jest bardzo potrzebna”.

Akcja jest częścią projektu „LOKALNI są fajni” realizowanego przez Jaworznicką Izbę Gospodarczą oraz Stowarzyszenia e-Południe, wraz z Fundacją Lokalni.

Portal jaw.pl do Świąt Bożego narodzenia będzie publikował darmowo oferty lokalnych przedsiębiorców w postaci wpisów internetowych. Chętnych prosimy o przysyłanie treści na adres www.jaw.pl@gmail.com

Dodatkowo na specjalnej stronie internetowej https://jaworzno.biz – powstał internetowy katalog firm i usług, do którego można zapisywać się bezpłatnie. Na tym portalu można również zamieszczać ogłoszenia drobne również za darmo.

WSPIERAJMY LOKALNE FIRMY!

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki