Magia zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w klubie To i Owo

Okres świąteczny to wyjątkowy czas refleksji, przemyśleń i głębokiej zadumy. Często wyzwala w nas chęć czynienia dobra i niesienia pomocy innym. Tak jak to czyni  klub To i Owo.

REKLAMA

Pomimo pandemii a można by powiedzieć, że właśnie przez jej skutki, klub zwiększył działania wolontaryjne. Poprzez szycie maseczek, jesienne bukiety stworzone z liści, które klub ofiarował lekarzom i załodze szpitala w Jaworznie, udaną zbiórkę karmy dla „Koty z Kociej” obecnie wchodzi w świąteczny czas i pomimo wielu obostrzeń chcą przeżyć te Święta bezpiecznie, ale w jedności klubowej społeczności.

Klubowicze, by innym okazać ogromną radość i uśmiech, co dla nich jest to bezcenne, z ogromnym zaangażowaniem tworzą maskotki o różnych kształtach, wykonane z różnej struktury materiałów i różnych elementów, dla dzieciaków z ośrodka w Jaworznie przy ul. Sulińskiego, oraz maskotki sensoryczne, które trafia do podopiecznych zameczku w Rudołtowicach. W zaciszu swoich domów tworzą prawdziwe cuda.

Ich chęć niesienia pomocy innym jest ogromna! Dla pacjentów oraz załogi hospicjum homo-homini, by stworzyć im magię nadchodzących Świąt szyją mięciutkie choinki bądź piękne aniołki, które dla załogi będą symbolem ich poświęcenia i trudu pracy.

Pomimo obostrzeń klub z całych sił stara się wskrzesić odrobinę uśmiechu i świątecznej atmosfery. Stąd organizowana akcja wymiany świątecznymi upominkami pomiędzy klubowiczami. Klub Prowadzi również akcję wspólnego ubierania, dekorowania klubowej choinki. Oj dzieje się, dzieje!

Klub to pewnego rodzaju ponad 170-osobowa rodzina, która już nie raz pokazała, że potrafi się wzajemnie wspierać. Stąd właśnie akcja utworzenia paczek świątecznych-żywnościowych, dla siedmiu klubowiczów, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Każdy, kto tylko by miał chęci wspomóc te rodzimy, może przynieść dary do klubu To i Owo, bądź zostawić je u w sklepie wędkarskim obok klubu, lub w zakładzie krawieckim u pani Danuty Tekielak. Pamiętajcie, dobro zawsze wraca.

Klub To i Owo to wyjątkowe miejsce, do którego ludzie chcą wracać i wspólnie je tworzyć. Ludzie z wielkim sercem i uśmiechem, którym każdego zarażają. Wesołych Świąt !

„Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem”

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki