REKLAMA

Istnieje wiele pojęć w dziedzinie spa, wellness i relaksu, których nie znają laicy i osoby, które nie korzystają z tego typu przyjemności. Stąd też postanowiliśmy wyjaśnić jeden z nich, dotyczący jednego z rodzaju masażu. Mowa o masażu tajskim, który jest niezwykle ciekawą formą relaksu dla wielu z nas. 

Masaż tajski – czym jest, skąd pochodzi, w czym pomaga?

Definicja masażu tajskiego, którą możemy znaleźć w Internecie, jest dość enigmatyczna. Opisuje się go jako masaż głęboki, który obejmuje całe ciało i dociera do najgłębszych partii mięśniowych. Łączy w sobie akupresurę, jogę, refleksologię i uciskanie konkretnych punktów na ciele, pomagających w pozbyciu się napięcia i bólu. Masaż tajski polega również na pasywnym rozciąganiu, co oznacza, że jesteśmy podczas niego rozciągani przez masażystę. 

Jak sama nazwa wskazuje, masaż tajski pochodzi z Tajlandii, gdzie stanowi sztandarowy, klasyczny, pomagający w relaksacji masaż. W przeciwieństwie do innych masaży, jest on wykonywany w ubraniu, na specjalistycznym materacu umiejscowionym na podłodze. Ze względu na to, że musimy posiadać swobodę ruchów, podczas masażu warto ubrać się w komfortowe ubrania oraz pamiętać o tym, że może być on nieco bolesny, ale bardzo skuteczny. Warto zapoznać się ze stroną masaż tajski Katowice na której znajdziemy wiele ciekawostek nt. masażu oraz informacje nt. właściwości zdrowotnych masażu. 

Do kogo skierowany jest masaż tajski?

Masaż tajski jest skierowany przede wszystkim do osób bardzo zestresowanych, którym klasyczny masaż i medytacja nie pomagają w pozbyciu się napięcia mięśni. Będzie on także bardzo dobrym rozwiązaniem dla przetrenowanych sportowców, ale i amatorów. Należy pamiętać jednak, by na masaż tajski wybrać się do sprawdzonego, renomowanego salonu, by masażysta nie zrobił nam krzywdy. By był on dla nas zbawienny, potrzebna jest osoba o dużej sile, ale i doświadczeniu oraz wiedzy. Masażysta do masowania używa dłoni, palców, łokci, przedramion, stóp oraz kolan, którymi uciska a także rozciąga dane partie ciała. Istnieje aż 100 rodzajów masaży tajskich, zatem jeśli zmienimy masażystę możemy być pewni, że może go wykonywać w inny sposób. 

Ile powinien kosztować profesjonalny masaż tajski? 

Cena za masaż tajski oczywiście jest zależna nie tylko od miasta, ale i od miejsca, gdzie się go wykonuje. Przykładowo istnieją renomowane salony masażu tajskiego, gdzie preferowany jest wyłącznie ten rodzaj, a masażyści specjalizują się tylko w nim. Takim miejscem jest m.in. Jasmine Masaż Katowice (https://jasminespa.pl), gdzie do wyboru mamy trzy rodzaje masażu tajskiego, zaczynające się już od kwoty 120 złotych. Ciekawym masażem jest np. masaż lomi lomi Katowice, doskonale relaksujący masaż wywodzący się z Hawajów.  

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki