Śmiertelny wypadek w kopalni Sobieski
Śmiertelny wypadek w kopalni Sobieski

Rośnie napięcie wśród górników z TAURONA Wydobycie. Deklaracje o zaprzestaniu inwestowania w sektor wydobywczy mogą spowodować wiele problemów naszych lokalnych kopalni. W obliczu takich informacji oraz problemów z kontynuacją realizacji strategicznej inwestycji czyli drążenia szybu Grzegorz istnienie kopalni może być zagrożone.

REKLAMA

Solidarność TAURON Wydobycie oburzona wypowiedziami członków zarządu TAURON Polska Energia.

Związkowcy z NSZZ Solidarność w TAURON Wydobycie zwrócili się pismem do zarządu TAURON Polska Energia, w którym wyrażają swoje oburzenie dotyczące zaprzestania finansowania inwestycji w sektorze wydobywczym.

„Ten nagły zwrot w strategii jest niezrozumiały i nie do przyjęcia, ponieważ nie tak dawno do użytku został oddany w Jaworznie węglowy blok energetyczny o mocy 910MW. Poprzednie zarządy TAURON Polska Energia S.A. w związku z tym poczyniły szereg inwestycji we własnym sektorze węglowym dla zapewnienia dobrego i taniego paliwa, spełniającego normy wymagane przez nowy blok.” – napisali w treści.

W przypadku braku środków na ukończenie strategicznej inwestycji związanej z budową nowego szybu Grzegorz może to być początek końca naszych kopalni.

„Nie można co chwilę zmieniać raz obranej drogi” – dodają związkowcy.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki