REKLAMA

Jeśli dysponujesz kapitałem i zastanawiasz się, jak go zainwestować, proponujemy nietypowe rozwiązanie — nieruchomość w atrakcyjnym turystycznie miejscu. Dlaczego warto rozważyć takie rozwiązanie?

Inwestowanie w nieruchomości za granicą, np. w tanie nieruchomości w Hiszpanii, to wciąż stosunkowo mało popularne rozwiązanie wśród Polaków. Problemem jest często bariera językowa, poczucie, że brak regularnej kontroli może stanowić kłopot, a także niewiedza. Na szczęście dziś, w dobie internetu i połączeń lotniczych, mamy ogromne możliwości. Czas je wykorzystać, by Twój kapitał nie tylko na siebie pracował, ale też zapewnił Ci niezapomniane przeżycia i… wakacje marzeń. Na przykład w Hiszpanii, której piękne krajobrazy i wspaniała kultura każdego roku przyciągają miliony turystów. Ty możesz mieć w tym wyjątkowym zakątku świata własne cztery kąty — i jeszcze na tym zarobić.

Oryginalny pomysł na inwestycję

Inwestowanie oszczędności w Polsce wciąż jest tematem obcym dla wielu osób. A tymczasem inwestować może każdy, nawet osoby z niewielkim kapitałem. Lokaty oszczędnościowe, waluty, złoto i kamienie szlachetne, akcje na giełdzie i oczywiście nieruchomości — to najbardziej znane sposoby na pomnażanie swojego majątku. Specjaliści od finansów przekonują, że inwestowanie jest znacznie skuteczniejszym sposobem na zysk niż oszczędzanie, jednak często wiąże się z pewnym ryzykiem — wyjątek stanowią nieruchomości, które od wielu lat utrzymują stabilną pozycję na rynku i stwarzają korzystne okazje do zarabiania.

Inwestycje w nieruchomości nie wymagają specjalistycznej wiedzy i są obarczone niewielkim ryzykiem — dzięki temu mają wielu zwolenników. Stworzenie portfela kilku nieruchomości pozwala uzyskiwać stały, comiesięczny dochód pasywny, który zasili nasz budżet, a nawet może stać się jedynym źródłem utrzymania. To marzenie wielu osób — szansa zrezygnowania z pracy na etacie przy równoczesnym posiadaniu stałego dochodu. Wynajmując mieszkanie, co miesiąc zarabiamy stałą kwotę, a w szczególnie korzystnej sytuacji możemy sprzedać nieruchomość z zyskiem. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest oczywiście zakup mieszkań w dużych miastach w Polsce i wynajmowanie ich studentom lub pracownikom. Jednak możemy iść o krok dalej. Okazuje się, że tanie nieruchomości w Hiszpanii można nabyć w cenie mieszkania w Polsce. I zyskać podwójnie.

Wakacje we własnych czterech kątach

Przez większość roku możemy wynajmować mieszkanie lub dom w Hiszpanii turystom, studentom i innym — zarabiając na nieruchomości dokładnie tak, jakbyśmy zarabiali na mieszkaniu w Polsce. Podróż samolotem do tego kraju trwa zaledwie trzy godziny, więc w razie potrzeby możemy dostać się tam bez problemów. Na szczęście dziś wszystko możemy załatwić przez internet, ciesząc się stałym dochodem i… czekając na wakacje.

Kupując mieszkanie lub dom w Hiszpanii, każdą wolną chwilę możemy spędzać w tym wyjątkowym kraju, w którym słońce świeci nawet 320 dni w roku. Piękna pogoda, krystaliczna woda i egzotyczny klimat przyciągają i potrafią oczarować nawet najbardziej sceptyczne osoby. W tym kraju po prostu można się zakochać. Posiadając własne mieszkanie, oszczędzamy bardzo wiele i nie musimy martwić się o kosztowne noclegi czy wolne pokoje w hotelach. W końcu jedziemy… do siebie. Z pewnością pozytywne nastawienie Hiszpanów sprawi, że naprawdę poczujemy się tam jak w domu. To świetne rozwiązanie, móc uciec od szarej, polskiej jesieni wprost do słonecznej Barcelony, Costa Blanca czy Costa del Sol, by podziwiać flamingi i gaje palmowe. Dla niektórych to sposób, by naładować akumulatory przy równoczesnym inwestowaniu własnego kapitału, a dla innych — pierwszy krok w stronę spełnienia marzeń o przeprowadzce do Hiszpanii. Czym taka decyzja okaże się dla Ciebie? Jedyny sposób, by się przekonać, to… po prostu spróbować.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki