Dostarczony został pierwszy pojazd z kolejnej zamówionej partii autobusów elektrycznych.

 
W ramach projektu pn. „Zakup elektrycznego taboru autobusowego wraz z systemem inteligentnego zarządzania flotą pojazdów” w najbliższym czasie firma Solaris Bus & Coach dostarczy w sumie 5 sztuk autobusów klasy MIDI o długości 8,9 metra oraz 15 sztuk pojazdów klasy MAXI o długości 12 metrów. 
 
Elektrobusy z pewnością dobrze znane są już naszym pasażerom. Wszystkie posiadają klimatyzację, gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych, Wi-Fi, monitoring, system audiowizualnej informacji pasażerskiej oraz liczne ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. Warto dodać, że dotychczas eksploatowane przez nas autobusy elektryczne pokonały już w sumie ponad 7 mln kilometrów.
 
Nowy tabor wyróżniać będą m. in. tablice rejestracyjne z zielonym tłem oraz zewnętrzne wyświetlacze informacji pasażerskiej z diodami w kolorze białym zamiast pomarańczowego.
 
W mieście rozbudowana zostanie także infrastruktura do ładowania elektrobusów. W zajezdni zamontowanych zostanie 10 ładowarek typu plug-in, a stacje pantografowe pojawią się dodatkowo na przystankach ŁUBOWIEC PĘTLA, PODŁĘŻE OSIEDLE i KRAKOWSKA PĘTLA. Dzięki temu zeroemisyjne i ciche pojazdy będą mogły w większym stopniu obsługiwać m. in. kursy linii 312, 314, 319 i 350.
 
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Funduszu Spójności w ramach RPO Infrastruktura i Środowisko na lata 2014—2020.
Docelowo, Gmina wraz z PKM Jaworzno zakupią – w dwóch projektach dofinansowanych środkami zewnętrznymi – łącznie 26 nowych autobusów wraz z niezbędna infrastrukturą.
 
PKM Jaworzno
Foto. Adrian Słupski 
- REKLAMA -
Zewnętrzne linki