Projekt Jaworznickiej Izby Gospodarczej – „Przedsiębiorcze Jaworzno 2020, MŁODOŚĆ, PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ, TRADYCJA” dobiega końca. Na uroczystej internetowej gali, która odbędzie się wirtualnie 27 listopada na stronie internetowej izby na Facebooku, poznamy najlepsze jaworznickie firmy.

REKLAMA

https://www.facebook.com/JaworznickaIzbaGospodarcza/posts/3478890958868483

Nominowani w kategorii Firma Roku:

(firmy duże)
AUTO „FIKO” Sp. z o.o.
Azot Biznes Park Sp. z o.o.
badge4u – Wojciech Pawłowski
RISER Sp. z o.o.
KM System Sp z o.o – Portpress

(firmy małe)
Dobra Pralnia
H2O Patryk Bem – Drozd bistro, Pizzeria Typ 00
Paleta Diet Patrycja Kłósek
Pizzeria Mattarello
Prestige Garage Myjnia i Salon AutoDetailingu

Nominowani w kategorii Firma Rodzinna:

Gama Sp. z o.o.
Hubertech sp. z o.o.
Piekarnia Bigaj

Nominowani w kategorii Przedsiębiorca Roku (nagroda dla menedżera)

Michał Bogdański – Hubertech sp. z o.o.
Sylwia Chełczyńska – Gama Sp. z o.o.
Ewelina Jagielska – Niebo w Mieście Jaworzno

 

Szkolenia

Przedsiębiorcze Jaworzno to też część projektu związana z przekazywaniem wiedzy między pokoleniami. W tym roku odbyły się cztery warsztaty dla uczniów szkół średnich. Brali w nich udział uczniowie z Technikum nr 4 Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie oraz uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu. W sumie czterech wykładów słuchało ponad 150 osób. Prowadzącymi były osoby, które mówiły o prowadzeniu biznesu i swoich pierwszych krokach w świecie przedsiębiorczości. Na temat prowadzenia tradycyjnej piekarnik wykład prowadził Stanisław Bigaj, na temat prowadzenia pizzerii w Polsce i we Włoszech wypowiadała się Ewelina Ganobis i Santo Baescer , a Klaudia Pałka opowiadała o roli praktyk zawodowych w karierze oraz o pierwszych krokach w zakładaniu firmy.

Konkurs dla młodych. Pomysł na biznes

W tym roku nowością w projekcie Przedsiębiorcze Jaworzno jest konkurs dla uczniów, w którym prezentują oni swój pomysł na biznes. W tym konkursie zwycięzca otrzyma nagrodę imienia Jerzego Zamarlika, wieloletniego prezesa JIG, który był patronem lokalnej przedsiębiorczości w Jaworznie i w swoim życiu zawsze stawiał na młode talenty. Na konkurs przysłano wiele ciekawych prac z szeroko pojętego biznesu. Prace przekrojowo dotyczyły ręcznej manufaktury, usług kosmetycznych, usług piekarskich, wytwarzaniu akcesoriów komputerowych, a nawet koncepcji budowy elektrowni jądrowej. To wszystko pokazuje, jak wiele pomysłów znajduje się w głowie przedstawicieli młodego pokolenia oraz napełnia optymizmem kapitule, która wybierze najlepsze prace.

Gala finałowa

Ze względu na ograniczania w organizacji spotkań zarząd JIG zdecydował się na przeprowadzenie gali w formule on-line. Uczestnicy będą mogli się połączyć za pośrednictwem internetu poprzez platformę streamingową, a widzowie będą mogli wszystko oglądać w transmisji internetowej na Facebooku na stronie JIG.

https://www.facebook.com/events/372736490626453

Honorowy patronat nad projektem objął prezydent Jaworzna, Paweł Silbert, który podczas gali przyzna specjalną nagrodę dla jednej z firm.
Podczas gali, która jest też częścią Dni dla Biznesu, organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy i JIG, zostaną również zaprezentowane firmy, które wykazały się dobrą współpracą w zakresie aktywizacji osób bezrobotnych.
Projekt Przedsiębiorcze Jaworzno został też wsparty przez środki z budżetu Urzędu Marszałkowskiego, a w ramach współpracy reprezentowany był przez wicemarszałka Dariusza Starzyckiego.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki