REKLAMA

Ziołolecznictwo jest stosowane od stuleci. Stosowanie roślin o właściwościach leczniczych opisywano już w księgach z okresu starożytności, a medycyna ludowa do dziś opiera się na ziołach, które są równie skuteczne co liczne leki i suplementy. Jeśli interesujesz się ziołolecznictwem, dowiedz się więcej o waporyzatorach.

 

  1. Waporyzacja – na czym polega?
  2. Waporyzator idealny do użytku domowego

 

Zioła po wysuszeniu i odpowiednim przygotowaniu sprawiają, że znacznie łatwiej jest wyleczyć wiele problemów zdrowotnych. Dodatkowo rośliny lecznicze poprawiają samopoczucie, wpływając pozytywnie na zdrowie psychiczne. Jeśli chcesz jeszcze częściej korzystać z dobrodziejstwa ziół, sprawdź, jak pomoże Ci w tym waporyzator.

 

Waporyzacja – na czym polega?

 

Waporyzacja to odparowanie substancji aktywnych z ziół. Związki o działaniu leczniczym ulatniają się na skutek podgrzewania zamiast podczas spalania. Urządzenie takie jak arizer extreme Q 6.0 to waporyzator, dzięki któremu wykonuje się inhalacje bezdymne. Waporyzatory stacjonarne są głownie polecane dla osób, które zamierzają waporyzować, w zaciszu domowym, gdzie dostęp do zasilania, czy dyskretność nie mją znaczenia. Podgrzewanie suszu uwalnia bowiem jedynie związki lecznicze bez obecności substancji smolistych, które występują w dymie.

 

Do waporyzacji poza domem, mamy dostępne waporyzatory przenośne, bardzo często wykorzystuje się Fury Edge, a także Pax 3. To urządzenia amerykańskiej produkcji, bardzo wydajne, a dodatkowo z minimalistycznym eleganckim deisgnem. Są to inne modele waporyzatorów, cechujące się możliwością korzystania z aromaterapii. Prócz miejsca na podgrzewanie ziół znajdzie się w nich zbiorniczek na olejki eteryczne. Dzięki temu bezdymna inhalacja ziołowa ma piękny zapach, który oddziałuje na samopoczucie w wybrany sposób – pobudzająco, uspokajająco itd. Dodatkowo olejek eteryczny może pomagać w zwalczaniu różnych infekcji, np. zapalenia gardła lub nieżytu nosa.

 

Waporyzator idealny do użytku domowego


Waporyzator taki jak Airvape X to urządzenie, którego bez przeszkód można używać w domu. Bardzo mały i poręczny waporyzator. Dodatkowo producent wyposażył w futerał, które zapobiegał będzie wydostawaniu się zapachu z urządzenia. Za jego pomocą odgrzewa się zioła do odpowiedniej temperatury – zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura uniemożliwia uzyskanie terapeutycznego efektu podgrzewania suszu. Podczas waporyzacji sprzęt produkuje parę, dlatego potrzebny jest do niego filtr wodny. Dzięki niemu, schłodzimy parę, co da nam o wiele przyjemniejsze doświadczenie.

 

Bezdymna inhalacja z wykorzystaniem pary wodnej jest podobna do inhalacji wykonywanej za pomocą tradycyjnego inhalatora z solą fizjologiczną, jednak efekty waporyzacji są zupełnie inne. Inhalator wspomaga przede wszystkim działanie dróg oddechowych, natomiast waporyzator może wpływać na zupełnie inne układy i organy. Dzięki temu waporyzatory stosuje się do odmiennych celów, których nie uda się osiągnąć podczas korzystania z inhalatora lub nebulizatora, do których nie można dodawać suszonych ziół i olejków eterycznych.

undefined

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki