REKLAMA

Aranżacja przestrzeni biurowej może być nie lada wyzwaniem. Najważniejszym jest, by mieć odpowiedni plan. Biuro musi być podzielone na strefy funkcjonalne, w których znajdą się konkretne sprzęty.  

Stanowiska pracy 

Każdy pracownik musi posiadać odpowiednio wyposażone stanowisko. W skład niezbędnych elementów wchodzą: biurko i fotel. Meble powinny być dopasowane do potrzeb pracownika tj. krzesło biurowe musi być komfortowe w użytkowaniu, a biurko wystarczająco duże, by pomieścić używane akcesoria. Obecnie bardzo popularne są tzw. open space, gdzie wszystkie stanowiska pracy znajdują się w jednym pomieszczeniu. Może to kojarzyć się z brakiem prywatności i trudnościami w skupieniu się przy pracy, ale dostępne na rynku meble pracownicze świetnie rozwiązują takie wątpliwości. Producenci oferują różne konfiguracje modułów. Biurka mogą posiadać przegródki albo być odseparowane od siebie szafkami biurowymi. Takie rozwiązania pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń i jednocześnie stworzyć pracownikom komfortowe warunki pracy. 

Stanowiska ze sprzętem biurowym 

Ważnym elementem jest również przygotowanie miejsca ze sprzętem biurowym: drukarką, skanerem, faksem. Stanowisko musi być przemyślane, a przedmioty dobrze ulokowane. Korzystanie z maszyn powinno być wygodne. Biurko ze sprzętem powinno być wystarczająco wysokie, między urządzeniami musi być przestrzeń.  

Pomieszczenie socjalne 

W biurze musi być również pomieszczenie socjalne, gdzie można zjeść śniadanie i napić się kawy lub herbaty. Takie miejsce powinno być odseparowane od przestrzeni właściwej ze stanowiskami pracy. Pomieszczenie socjalne ma dać możliwość odpoczynku.  

Miejsce na dokumenty 

W każdym biurze niezbędne są regały, szafki na dokumenty i akcesoria. Ważne jest, by odpowiednio zagospodarować przestrzeń. Pomieszczenie biurowe nie może być zagracone. Na rynku dostępne są różne konfiguracje mebli: szafki zamykane, regały z pułkami, modele wiszące.  

Poczekalnia dla klientów 

Jeśli w biurze mamy spotykać się z kontrahentami, ważne jest, by przygotować tzw. Poczekalnię. Powinny się w niej znaleźć wygodne krzesła, wieszak na ubrania i saturator z wodą. Miłym gestem będą drobne słodycze na stoliku kawowym. Klienci firmy mają czuć się swobodnie i pewnie w naszym otoczeniu.  

Przestrzeń biurowa musi być rozplanowana z pomysłem. Właściwie wyposażone stanowiska są tylko połową sukcesu. Ważny jest także sam wygląd biura. Kolory powinny nawiązywać do barw firmy. Najlepiej, jeśli ściany nie są pomalowane na bardzo krzykliwe kolory, przestrzeń ma sprzyjać skupieniu się.  

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki