REKLAMA

Rolety rzymskie cieszą się obecnie dużą popularnością. Decydują się na nie właściciele mieszkań oraz domów. Nie każdy z nich jednak wie, że rozwiązanie to było stosowane już w starożytności.

  1. Zalety rolet rzymskich
  2. Wady popularnych rolet
  3. Rolety rzymskie na metry

Wciąż jednak trudno znaleźć inne, równie udane połączenie funkcji praktycznej i dekoracyjnej. Sprawdź, dlaczego warto wybrać rolety rzymskie oraz gdzie można je zamówić w konkretnym wymiarze.

Zalety rolet rzymskich

Odpowiednio dobrane rolety rzymskie zasłonią cię przed wścibskimi spojrzeniami i pozwolą cieszyć się większym komfortem podczas słonecznych dni. Dodatkowo rolety mogą stać się ozdobą mieszkania, szczególnie jeżeli wybierzesz takie, które mają ciekawy wzór lub oryginalny kolor. Na tego typu rozwiązanie mogą zdecydować się osoby, które cenią sobie porządek. Niezaprzeczalną zaletą rolet rzymskich jest to, że można je bardzo łatwo ściągnąć w celu wyprania lub zmiany na inne. Stanowią świetny wybór do wnętrz bez względu na rozmiar pomieszczenia oraz styl, w jakim zostały urządzone. W zależności od tego, jaki wybierzesz materiał na rolety rzymskie, będziesz mógł je powiesić zarówno w nowocześnie urządzonych salonach, klasycznych gabinetach, jak i salonach urządzonych w skandynawskim stylu.

Wady popularnych rolet

Jeżeli chodzi o wady takich rolet, to trzeba wspomnieć o tym, że trudno znaleźć gotowe rozwiązania. Tym samym klienci muszą za każdym razem zamawiać rolety uszyte na wymiar, co na szczęście nie jest problemem. Wystarczy skorzystać z oferty sklepu internetowego z roletami okiennymi, aby można było przebierać w różnych wariantach.

Rolety rzymskie na metry

Wspomniany sklep oferuje między innymi rolety typu rzymskiego jednokolorowe, z których największym zainteresowaniem cieszą się szare, zielone, granatowe, żółte oraz białe. Dostępne są również rolety w gwiazdki, kwiaty i warianty z widoczną fakturą materiału. Każda z nich sprzedawana jest na metry, dzięki czemu klienci mogą zamówić rolety uszyte zgodnie z przesłanymi przez siebie wymiarami. Pozwala to uzyskać świetny efekt dekoracyjny, bo nowa roleta będzie idealnie pasowała do okna. Jest to niedrogi i sprawdzony sposób, aby odmienić wystrój wnętrz, a przy okazji poprawić komfort domowników. Dodatkowo oferta wspomnianego sklepu internetowego wyróżnia się tym, że można tu zamówić rolety rzymskie o szerokości do 300 centymetrów, czego zazwyczaj nie oferują konkurencyjne sklepy. Takie długie rolety sprawdzą się na przykład przy dużych oknach balkonowych.

undefined

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki