Barbara Ziętek Radna Miasta Jaworzna poruszyła kolejny ważny temat związany z komunikacją w naszym mieście.

REKLAMA

Jednym z haseł wyborczych Pana Prezydenta Pawła Silberta na lata 2018-2023 w ramach umowy wyborczej „Szczęśliwa Siódemka dla Jaworzna!” było hasło „Nowoczesna, ekologiczna komunikacja-więcej publicznego transportu elektrycznego”.

Wszystko by się zgadzało, ponieważ mamy nowoczesną i ekologiczną komunikację, mamy coraz więcej autobusów elektrycznych. Tylko nasuwa się pytanie, dla kogo to wszystko? Skoro redukuje się liczbę kursów tych ekoautobusów.

Przykładem tego może być linia S, która od 14 grudnia nie kursuje w soboty, niedziele i święta, a z której korzystali pasażerowie udający się do pracy, do Dworca Głównego albo do Szpitala Wojewódzkiego w Sosnowcu.

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta pani Barbara zapytała Pana Prezydenta:

  • Czy likwidacja linii autobusowej S w soboty, niedziele i święta była konsultowana z mieszkańcami?
  • Z czyjej inicjatywy i na podstawie jakich przesłanek zlikwidowano ww. linię autobusową?
  • Czy rozważa się przywrócenie kursowania autobusu linii S w soboty, niedziele i święta? Jeżeli nie, to co w zamian proponuje PKM pasażerom, którzy nie posiadają własnego transportu, a chcą dojechać do ww. miejsc w Sosnowcu?
  • Jak się ma hasło wyborcze „więcej publicznego transportu elektrycznego” do redukcji kursów autobusów?
  • Jak się ma redukcja miejskiego transportu publicznego do ochrony środowiska? Część osób będzie zmuszona do korzystania z własnego nieekologicznego środka transportu.

Odpowiedź na te pytania poznamy za dwa tygodnie. Dobrze, że temat został poruszony przez panią Barbarę, bo według mieszkańców, decyzja o redukcji kursów tego autobusu była pochopna i nieprzychylna mieszkańcom.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. ja myślę ,że trzeba również się przyjrzeć rozkładom jazdy spod tzw. dworca w Szczakowej. Dworca już dawno nie ma a autobusy niekoniecznie jeżdżą w związku z rozkładem jazdy pociągów. Teraz jest ich bardzo niewiele.