We wtorkowym (22 grudnia) odcinku Milionerów TVN-u mogliśmy oglądać występ pani Anny, mieszkanki Jaworzna. Jak jaworznianka poradziła sobie w teleturnieju?

REKLAMA

Po szybkim rozprawieniu się z pierwszymi czterema pytaniami, problemem dla pani Anny okazało się to za 10 tys. zł – „Co otrzymuje się czesząc, skubiąc lub strzygąc?”, gdzie możliwymi odpowiedziami były: a) angorę króliczą, b) gęsi puch, c) jedwabną przędzę oraz d) owcze runo. Mieszkanka Jaworzna postanowiła wykorzystać jedno z kół ratunkowych: pół na pół, co pomogło jej w udzieleniu poprawnej odpowiedzi – a) angorę króliczą – i przejściu do następnego pytania. 

Przy pytaniu za 20 tys. zł, które brzmiało „Kto po upadku konfederacji w 1772 roku, zaocznie skazany na śmierć za próbę królobójstwa, musiał emigrować z Polski?” pani Anna postanowiła skorzystać z kolejnego koła ratunkowego: pytania do publiczności. Spośród opcji: a) Józef Bem, b) Kazimierz Pułaski, c) Tadeusz Kościuszko, d) Józef Haller, większość głosujących, bo 54 proc., wskazało na odpowiedź b) – Kazimierza Pułaskiego. Jaworznianka zaufała publiczności, wskazując na wariant b). Odpowiedź okazała się poprawna, pani Anna zdobyła 20 tys. zł.

Niestety, jaworznianka nie znała odpowiedzi na pytanie za gwarantowane 40 tys. zł, dotyczące zawodów Copa Libertadores. Pani Anna nieprawidłowo obstawiła, że w ww. rozgrywkach biorą udział drużyny baloniarskie, podczas gdy CL to klubowe rozgrywki piłkarskie drużyn z Ameryki Południowej.

Jaworznianka wygrała ostatecznie w Milionerach gwarantowany 1 tys. zł.

Wyemitowany we wtorek odcinek to powtórka występu z listopada 2019 roku.

foto: TVN 24