Do Świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej. Rozpoczął się okres przedświątecznych zakupów, w tym upominków mikołajkowych i prezentów pod choinkę. Czy zwierzę jako prezent to dobry pomysł?

REKLAMA

Najczęściej dzieci proszą o kotka, pieska, chomika, króliczka czy rybki. Nie jest to dobry pomysł, chyba że rodzina jest przygotowana na nowe obowiązki, którymi jest opieka nad nowym domownikiem. Tego rodzaju upominek jest na całe życie, nie tylko na Gwiazdkę. Znane są przypadki, że ze względu na niespełnione oczekiwania osoby obdarowanej taki „żywy prezent” jest wyrzucony, oddany komuś obcemu lub trafia do schroniska. Zwierzę nie jest rzeczą, posiada swoje uczucia. Jest szczęśliwe, gdy go kochamy, dobrze się nim opiekujemy, a cierpi, gdy zostanie porzucone i osamotnione. Pamiętajmy, że zwierzak to nie zabawka, dlatego nigdy bezmyślnie nie przekazujmy go nikomu jak prezent.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zarząd oraz członkowie TOZ Oddział w Jaworznie składamy wszystkim życzenia spokojnych i zdrowych świątecznych dni oraz trafionych prezentów, które nie będą kłopotliwe i przyniosą radość oraz zadowolenie.

Gabriela Wróbel
TOZ Oddział w Jaworznie

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki