Urząd Miejski w Jaworznie i PKM Jaworzno opublikowały odpowiedź dotyczącą możliwego wprowadzenia ograniczeń dla przewoźników autobusowych w centrum Katowic, które miałyby dotknąć m.in. autobusów PKM Jaworzno.

REKLAMA

Przypomnijmy, że w piśmie wysłanym przez wiceprezydenta Katowic Bogumiła Sobulę do władz Jaworzna znalazła się informacja o planowanym wprowadzenie ograniczeń dla przewoźników autobusowych. Pasażerowie z Jaworzna mieliby przesiadać się w centrum przesiadkowym w Zawodziu na tramwaj.

Urząd Miejski w Jaworznie i PKM Jaworzno odniosły się do tych doniesień następująco:

– Z niektórych doniesień medialnych można wywnioskować, że PKM Jaworzno przestaje jeździć do Katowic. Chcemy się do tego odnieść – mówi Maciej Zaremba, rzecznik Urzędu Miejskiego w Jaworznie i PKM Jaworzno. – Przede wszystkim, dopóki coś nie jest oficjalnie opublikowane na stronie właściciela, przewoźnika, organizatora, nie można mówić, że jest to oficjalna i wiążąca informacja – kontynuuje rzecznik.

– Jeśli byłaby jakakolwiek zmiana w zakresie kursowania autobusów PKM Jaworzno do Katowic, to objęłaby wyłącznie linię J, która jest zbieżna z przebiegiem trasy tramwaju z centrum przesiadkowego Katowice Zawodzie – dodaje Maciej Zaremba.

– Na razie otrzymaliśmy dokument w tej sprawie i sytuacyjna jest analizowana, tak aby zapewnić jak najlepsze połączenie, ale powtórzę, mówimy o linii J. Wyłączone są z tego teoretycznego, sugerowanego  braku dostępu do Katowic linie A oraz E, gdyż autobusy tych linii kursują zupełnie inną trasą – kończy Maciej Zaremba.

Jak wynika z pisma wiceprezydenta Katowic, jakiekolwiek zmiany dotyczące dotyczące przebiegu trasy autobusów, które wynikają z otwarcia centrum przesiadkowego z Zawodziu, nie zostaną wprowadzone przez najbliższe około 2 miesiące.

Więcej o sprawie:

Katowice nie chcą autobusów PKM Jaworzno w centrum miasta.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki