Niedziele handlowe w 2020 roku są znacznie mniej liczne niż w roku 2019. Mieszkańcy Jaworzna zakupy zrobią w zaledwie 8 niedziel w ciągu całego roku.

REKLAMA

W roku 2020 pozostały 3 niedziele handlowe. Będą to  6 grudnia, 13 grudnia i 20 grudnia. Pierwsza niedziela handlowa w roku przypadła na 7 stycznia, druga – 5 kwietnia, trzecia – 26 kwietnia, czwarta – 28 czerwca, piąta – 30 sierpnia. Częściowy zakaz handlu obowiązywał będzie też 24 grudnia 2020 (Wigilia).

Zakaz handlu obowiązywał będzie także w pozostałe do końca roku święta państwowe i kościelne: 25-26 grudnia – Boże Narodzenie.

6 grudnia pierwotnie nie był planowany jako niedziela handlowa. Organizacje zrzeszające sprzedawców i sieci handlowe postulowały jednak, aby, celem częściowego zrekompensowania strat poniesionych w wyniku zakończonego przed kilkoma dniami częściowego zakazu handlu w galeriach handlowych, pozwolić na handel we wszystkie niedziele grudnia.

W noweli ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 znalazł się więc zapis o zniesieniu handlu w niedzielę 6 grudnia. Ustawa została zaakceptowana przez senat, a następnie podpisana przez prezydenta.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki