W Chrzanowie za pasażem MOKSiR-u stanęły dwa czerwone serca – duże i małe – z logo miasta, zostały one sfinansowane przez gminę. 

REKLAMA

Jak widać, da się. Szkoda, tylko że nasza gmina Jaworzna nie ma możliwości takich serc postawić w naszym mieście.

Dla przypomnienia Barbara Ziętek Radna Miasta Jaworzna 11 listopada w interpelacji do Prezydenta Miasta zwróciła się z prośbą o zainstalowanie pojemników SERC na plastikowe nakrętki w dzielnicach Jaworzna, które oprócz funkcji edukacyjnej, charytatywnej i ekologicznej promowałyby nasze miasto w Polsce.

Z odpowiedzi, którą dostała wynika, że gmina Miasta Jaworzna w ramach systemu gospodarowania odpadami komunalnymi nie ma możliwości zainstalowania specjalnych pojemników na nakrętki oraz przekazywania środków finansowych uzyskanych ze sprzedaży tych odpadów na cele charytatywne.

Gmina wyraża jednak gotowość wsparcia podobnych inicjatyw w szczególności poprzez włączenie się w promocję tego typu akcji.

Stawianie takich serc ma wymiar charytatywny (pieniądze zebrane z nakrętek pomogą potrzebującym) oraz ekologiczny, zachęcając do segregacji odpadów.

Nasze miasto posiada takie wyjątkowe serce, które powstało z inicjatywy strażaków z OSP Osiedle Stałe. Pomysł na wielkie serce zrodził się właśnie tam i przez nich został zrealizowany. Serce można wypełniać nakrętkami, niosąc pomoc potrzebującym. Szkoda, tylko że nie może powstać ich więcej na terenie naszego miasta.

]vc-facebook]

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki