REKLAMA

  Mimo panującej pandemii uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami realizują różnorodne naukowe projekty. Wspomagają one tradycyjną edukację , a także rozwijają uczniowskie talenty.

Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im.T.Kościuszki w Jaworznie-Kinga Dym-zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie z Geografii na Mapę Mentalną. Konkurs był realizowany w ramach kampanii

,,Which Fish-Jaka ryba?’,’poświęconej zrównoważonemu rybołówstwu.

Kinga Dym przedstawiła w plastycznej formie, jakie działania należy podjąć, aby zachować równowagę ekologiczną w morzach i oceanach i w ten sposób wyeliminować czynniki zagrażające wielu gatunkom ryb. Udało jej się pokazać, że tylko świadome rybołówstwo i przemyślane decyzje konsumenckie zapewnią kolejnym pokoleniom możliwość kupna dobrej ,zdrowej ryby.

Zawartość merytoryczna pracy uczennicy I LO oraz przejrzysta forma mapy mentalnej zyskały uznanie Jury Wojewódzkiego Konkursu. Jej sukces to także ogromna satysfakcja dla mgr Edyty Rasały-nauczycielki geografii w I LO,która zainspirowała swoją uczennicę do wzięcia udziału w konkursie.

źródło: LO I

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki