Saługa pisze do Morawickiego. Pyta o zakończenie budowy Szybu Grzegorz w Jaworznie


Po poselskiej kontroli w TAURON Wydobycie poseł Wojciech Saługa zdecydował się wysłać pismo z pytaniami do premiera Rzeczpospolitej Polskiej, Mateusza Morawieckiego. Sytuacja, w której zaprzestano budowy, wymaga wg posła interwencji na szczeblu rządowym.

REKLAMA

 

Przypomnijmy, że od lutego tego roku na budowie szybu, który jest gwarancją działalności zakładów górniczych w Jaworznie i Libiążu, nic się nie dzieje. Przedsiębiorstwo Budowy Szybów, które realizowało tę inwestycję, nie kontynuuje pracy ze względu na niespodziewane komplikacje technologiczne.

Niepokojące jest również to, że TAURON Polska Energia, wycofuje się z finansowania inwestycji węglowych. Co prawda samo Wydobycie ma zamiar dokończyć budowę z własnych środków.

Inwestycja podczas wmurowania kamienia węgielnego była zapowiadana przez ówczesnego premiera panią Beatę Szydło, jako gwarancję przyszłości górnictwa w regionie.

Możliwe, że zmiana warunków technologicznych będzie wymagać przeprojektowania inwestycji oraz może spowodować wzrost kosztów jej realizacji. Jeśli spółki nie dojdą do porozumienia, może okazać się, że sprawa skończy się w sądzie. Taki proces mógłby zdecydowanie wydłużyć proces budowy, a co za tym idzie, istnienie całej spółki górniczej mogłoby być zagrożone.

Wojciech Saługa zaapelował również do związkowców oraz władz miasta, aby w tej sprawie wspólnie interweniować na wszystkich możliwych szczeblach. Potrzeba do tego jest wspólna praca bez względu na polityczne podziały.

Wojciech Saługa
- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Naiwniak ciągle wierzący w cuda?
    Przecież tu nie chodzi o to żeby wybudować a o to żeby budować. Budować za pieniądze ludzi pomniki nieudolnosci władzy ale takie dające poparcie dla partii. Jak widać po entuzjazmie „izery” ciemny lud to kupuje.
    A koszty? kto by się tym przejmował przecież wizja Kaczyńskiego jest warta poświęcenia gospodarki.