REKLAMA

Czy masz wrażenie, że uprawiane przez Ciebie ćwiczenia, mimo swojej regularności, mają nikły wpływ na Twój wygląd i samopoczucie? Czy zdarzały Ci się kontuzje i urazy? Czy zdarza się, że rezygnujesz z treningu, ponieważ czujesz się zbyt osłabiony i pozbawiony energii? W każdej z tych sytuacji można sobie pomóc odpowiednim suplementem.

Suplementowanie nareszcie przestało być egzotycznym zajęciem. Jeszcze jakiś czas temu wiedza na ten temat nie była powszechna. Zdrowe wspomagacze były mylone ze sterydami i kojarzone z wyczynową kulturystyką. Obecnie, dzięki wieloletniej obecności na rynku, wiedza na ich temat stała się powszechniejsza. Co więcej, wciąż zwiększa się wybór i dostępność wyspecjalizowanych preparatów.

Co właściwie daje suplementacja?

Obszerne i precyzyjne opisy poszczególnych środków można znaleźć na profesjonalnych stronach, takich jak https://www.bodypak.pl/pl/ . Najkrócej jednak mówiąc – wspomaga naturalne procesy organizmu. Aby dobrze zadbać o wygląd i polepszać swoją sprawność potrzebujemy naturalnych składników odżywczych, takich jak witaminy i białka. Niektóre substancje, takie jak kreatyna czy L-karnityna występują w organizmie człowieka, jednak dla podniesienia efektów treningu wskazane jest ich uzupełnienie. Jedne służą do redukcji nadmiaru tłuszczu, inne do budowy mięśni lub pomagają utrzymać sprawność stawów (jak kolagen). W końcu „energetyki” z profesjonalnych linii produkcyjnych mogą pomóc odzyskać chęć do ćwiczeń.

Czy suplementacja nie jest szkodliwa?

Nie. Oczywiście, jeśli przyjmiemy nieodpowiednie dawki, możemy sobie zaszkodzić, dlatego ważne jest, żeby stosować preparaty zgodnie z opisem. Przede wszystkim warto jednak pamiętać, że są to w większości preparaty naturalne uzyskiwane z takich źródeł jak soja czy mleko. Wegetarianie powinni więc sprawdzić skład. Warto też skorzystać z porad kogoś bardziej doświadczonego – najlepiej gdyby to był wykwalifikowany trener personalny. Jeśli jednak nie mamy schorzeń przy których trzeba wykluczać z diety wybrane składniki i używamy suplementów świadomie – nasze zdrowie nie będzie zagrożone. Warto podkreślić jeszcze raz, że środki o których tu piszemy, nie są sterydami. Są natomiast produkowane przez firmy, mające obowiązek zadbać o farmaceutyczny rygor. Żadne niedbalstwo nie jest dopuszczalne na linii produkcyjnej.

Dbanie o harmonijny rozwój

Należy pamiętać, że budowa masy mięśniowej lub polepszanie wydolności i sprawności nie przychodzą z dnia na dzień. Forsowne ćwiczenia nie są dla każdego, ale z całą pewnością każdy może podnieść swoje osiągnięcia. Zależy to od wieku, ogólnej sprawności i… motywacji. Najlepszym rozwiązaniem jest łączenie regularnych ćwiczeń fizycznych z odpowiednią suplementacją. W dobrze zaopatrzonych sklepach znajdziemy ogromną różnorodność substancji, które możemy dostosować do swojego typu treningu i celów, jakie przed sobą stawiamy. Warto na koniec dodać, że zwykle są to spore opakowania, a niezbędne dawki są niewielkie, więc koszt nie powinien nikogo odstraszyć.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki