Zwierzę jako prezent pod choinkę?

Urodziny, imieniny, Święta Bożego Narodzenia to wspaniałe uroczystości podczas których wręczamy prezenty.

REKLAMA

W ostatnich latach bardzo modne i popularne stały się „żywe prezenty” wręczane właśnie z okazji Świąt Bożego Narodzenia. I nic by w tym nie było złego, gdyby te wspaniałe prezenty zostawały z domownikami na zawsze, a nie na chwilę. Pomimo wielu kampanii społecznych i artykułów na ten temat, wiele osób nadal uważa, że to dobry pomysł.

Schroniska coraz częściej stosują środki ostrożności, dzięki którym zapobiegają nieprzemyślanym prezentom. Tak jest właśnie w przypadku Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu. Jak powiedziała nam Pani Angela Kosiba Wiceprezes Stowarzyszenia Opieki Nad Zwierzętami, jest to scenariusz, który pojawia się niestety co roku.

Zwierzak często to nieprzemyślana niespodzianka, która kończy życie w schronisku, bądź gorszym scenariuszem jest to, że porzucane zostaje w lesie lub ostatecznie zostaje w domu traktowane jako przykry obowiązek.

Pamiętajmy o tym, że tego rodzaju upominek będący żywym zwierzęciem wręczamy komuś na wiele, wiele lat, na dobre i złe. Przemyślmy czy obdarowany będzie w stu procentach mógł opiekować się zwierzęciem. A tak na wszelki wypadek najlepszym rozwiązaniem świątecznego upominku może będzie zakup uroczej maskotki.


- REKLAMA -
Zewnętrzne linki