REKLAMA

Chcesz wiedzieć gdzie znajduje się twój mąż lub żona, a możesz szukasz sposobu na poznanie miejsc, w których często przebywa twoje dziecko? Dzięki lokalizacji telefonu, który każdy ma teraz zawsze przy sobie może zdobyć informację nie tylko o aktualnych położeniu bliskich, ale także pobrać ich historię SMS i znać wszystkie odbierane i wykonywane połączenia. Lokalizowania po numerze można także użyć w przypadku telefonów służbowych pracowników, dzięki czemu będziesz wiedzieć co robią w godzinach pracy. Wystarczy tylko że zarejestrujesz się w serwisie i-mobi.pl i wybierzesz jeden z oferowanych pakietów lokalizacyjnych.

Namierzanie telefonu – jak to działa?

Możesz namierzyć każdy telefon, który posiada system Android. W jaki sposób? i-mobi wykorzystuje do tego celu sygnał GPS, informacje z nadajników BTS oraz IP łącza internetowego. Dzięki połączeniu trzech metod, zawsze będziesz wiedzieć gdzie znajduję się bliska ci osoba lub pracownik. Gdyby system GPS nie był w stanie wykryć telefonu, aplikacja śledząca przełączy się na namierzanie przez stacje bazowe operatorów. W przypadku gdy komórka znajdzie się w zasięgu jednemu z punktów WiFi, także otrzymasz jego współrzędne. W momencie lokalizowania telefonu za pomocą GPS wbudowanego w telefonie, panel lokalizacyjny wskaże ci dokładne miejsce, w którym znajduje się komórka, z rozbieżnością jedynie do 1 metra. Do działania aplikacji wystarczy połączenie śledzonego telefonu z internetem. Dzięki usługom zapewnionym przez serwis i-mobi lokalizacja telefonu jest całkowicie dyskretna – użytkownik śledzonego urządzenia nigdy nie dowie się o tym, że jest namierzany.

Czy informacje uzyskiwane z urządzenia są aktualne?

Usługa lokalizowania telefonu umożliwia śledzenie bieżącego położenia posiadacza komórki. Informacje wysyłane są stale, w ok. 5 minutowych odstępach. Dłuższa przerwa w dostawie danych może być spowodowana jedynie przez brak połączenia z internetem lub korzystanie z telefonu przez jego użytkownika. Z racji tego, że aplikacja pozostaje ukryta na urządzenie, podejmuje aktywność jedynie, gdy telefon pozostaje nieczynny.

Śledzenie telefonu – jak to zrobić?

Wystarczy zarejestrować się w serwisie i-mobi stworzonej przez firmę SPOKEO Piotr Sochan i wybrać typ usługi, która odpowiada twoim oczekiwaniom. W zależności od potrzeb, możesz zdecydować się na różny okres czasu, w którym pakiet lokalizacyjnym będzie aktywny. Aby włączyć namierzanie określonego telefonu, musisz mieć do niego dostęp. Do śledzenia komórki wymagane jest zainstalowanie na urządzeniu specjalnej aplikacji. Jeśli to zrobisz wystarczy już tylko wpisać numer śledzonego telefonu w panelu lokalizacyjnym. Po tej czynności, usługa zostanie w pełni aktywowana, a na twoje konto w serwisie zaczną spływać informacje z namierzanego sprzętu.