REKLAMA

Monitoring szkodników to bardzo ważny element profilaktyki, który pozwala ochronić obiekty przed owadami i gryzoniami, które powodują duże zagrożenie dla obiektu i znajdującej się w nich żywności oraz wyposażeniu.

Dzięki regularnie przeprowadzanej obserwacji można szybko wykryć pojawiające się gryzonie, błyskawicznie zareagować i zastosować odpowiednie metody deratyzacji, które usuną zagrożenie. Sprawna deratyzacja i regularnie prowadzony monitoring pomagają nie tylko pozbyć się szkodników, ale zapobiegają ich ponownemu pojawieniu się w obiekcie.

Usługa monitoringu szkodników – dlaczego warto z niej skorzystać?

Usługa monitoringu szkodników pozwala zapewnić bezpieczeństwo chronionego obiektu i zagwarantować szybkie wykrycie szkodników w samym obiekcie lub jego okolicy. Monitorowanie pozwala określić miejsce bytowania niepożądanych lokatorów i szybko przeprowadzić zabieg ich usunięcia. W ten sposób można ochronić nie tylko sam obiekt, ale również teren na zewnątrz budynku oraz przy ogrodzeniu. Usługa jest bardzo pomocna w zapewnieniu bezpieczeństwa i higieny takim obiektom jak magazyny, hale produkcyjne, pomieszczenia biurowe, sklepy, serwerownie, lokale gastronomiczne. W miejscach, gdzie przechowywana jest żywność, jest wręcz niezbędny, ponieważ pozwala uniknąć zagrożenia dla zdrowia ludzi. Aby zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa, zaleca się, aby monitorowanie szkodników było przeprowadzane co najmniej raz w miesiącu, a w obiektach wymagającej szczególnej ochrony jeszcze częściej.

Na czym polega monitoring szkodników?

Usługa polega na przeprowadzeniu analizy zagrożeń, zebraniu wywiadów z osobami przebywającymi w obiekcie, określenie krytycznych punktów kontrolnych, inspekcji oraz przeglądzie urządzeń do monitorowania szkodników. Główne zalety korzystania z usług monitorowania szkodników to:

  • natychmiastowe określenie rodzaju szkodników,

  • szybkie oszacowanie liczebności owadów lub gryzoni,

  • określenie dokładnego miejsca bytowania szkodników,

  • możliwość przeprowadzenia skutecznych działań prewencyjnych,

  • uniknięcie strat, a co się z tym wiąże, duża oszczędność pieniędzy,

  • wysoka dbałość o czystość i higienę w monitorowanym obiekcie.

Usługa monitorowania przeznaczona jest dla różnego typu szkodników. Pozwala wykryć gryzonie, np. myszy i szczury, prusaki, karaluchy, mole spożywcze, owady latające, np. szerszenie, muchy i osy. Firmy korzystające z usług monitorowania szkodników cieszą się dużym zaufaniem klientów, którzy wiedzą, że żywność, którą oferują firmy, jest zdrowa i wolna od zanieczyszczeń. 

Szukając firmy świadczącej usługi monitorowania szkodników, warto zaufać profesjonalistom, którzy od lat zajmą się zwalczaniem szkodników. W firmie DDD Panfil monitoring szkodników przeprowadzany jest zgodnie z systemami HACCP, BRC, IFS, AIB, GMP, GMP+, GHP, ISO, ITD, co gwarantuje wysoką skuteczność podjętych działań oraz zapobiega przenikaniu do obiektów czynników, które mogą stanowić źródło zakażenia. Pozwala zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne i właściwą higienę wytwarzania żywności. Firma proponuje usługi z zakresu monitorowania i zwalczania szkodników oraz wprowadzenie odpowiedniej dokumentacji zgodnej z obowiązującymi systemami. Warto jej zaufać i szybko pozbyć się niechcianego problemu. 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki