REKLAMA

Zamawianie mebli na wymiar już dawno przestało być możliwością zarezerwowaną dla najbogatszych. Paradoksalnie, to właśnie wtedy, kiedy dysponujemy ograniczonymi środkami na umeblowanie i aranżację mieszkania, warto zdecydować się na meble robione na zamówienie. Unikamy w ten sposób ryzyka związanego z niedopasowaniem mebli zarówno do wielkości poszczególnych pomieszczeń, jak i do naszego stanu posiadania. Znormalizowane gabaryty mebli dostępnych w masowej produkcji nie zawsze odpowiadają układowi ścianek działowych czy skosów w bardziej skomplikowanych pomieszczeniach, a stosowane w tych meblach standardowe systemy przechowywania mogą nie zaspokajać naszych potrzeb w tym zakresie. W praktyce oznacza to, że najpierw kupujemy gotowe meble, a dopiero potem zdajemy sobie sprawę, że i tak nie pomieścimy w nich wszystkiego, na czym nam zależy. I wtedy zaczyna się dokupowanie półek i organizowanie dodatkowych schowków. A można tego uniknąć! Wystarczy najpierw ogarnąć swój stan posiadania, zdecydować jakiego rodzaju mebli i systemów przechowywania potrzebujemy, a potem zamówić meble na wymiar i zgodne z naszymi indywidualnymi potrzebami.

Meble kuchenne na zamówienie

Przyzwyczailiśmy się już do zamawiania mebli kuchennych na wymiar. Nie da się ukryć, że nawet najbardziej pomysłowe gotowe systemy meblowe nigdy w 100% nie dopasują się do każdego pomieszczenia. Jeśli więc naszą ambicją jest samodzielne umeblowanie kuchni, metodą kompletowania poszczególnych szafek dolnego i górnego rejestru oraz blatów roboczych, może się okazać, że nic z tego. W kuchni musimy wziąć pod uwagę nie tylko wymarzony układ mebli, ale też – znacznie ograniczające manewrowane nimi – rozmieszczenie gniazdek elektrycznych, przyłącza kuchenki elektrycznej czy gazowej, pionu kominowego albo wylotu wentylacji mechanicznej. Wszystkie wymienione elementy implikują konieczność docinania albo wyrzynania rozmaitych otworów. Jeśli dodatkowo zamierzamy obudować duże AGD (lodówkę, zmywarkę), w grę wchodzi także konieczność zachowania stosownych odległości między meblami a urządzeniami oraz zlewozmywakiem i kuchenką. Tylko zamówienie mebli zaprojektowanych na potrzeby konkretnej kuchni gwarantuje, że otrzymamy zestaw, który nie tylko naprawdę da się zmontować co do centymetra, bez żadnych pustych przebiegów o wątpliwej wartości estetyczniej i zerowej funkcjonalności, ale i pozwoli stworzyć wystarczającą liczbę miejsc do przechowywania i blatów roboczych.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie kuchnia-na-wymiar-1024x575.jpeg

Salon z otwartą kuchnią 

We współczesnych mieszkaniach często rezygnuje się z osobnej kuchni, na rzecz dużej przestrzeni dziennej, w której zachodzi konieczność wydzielenia strefy salonowej i strefy kuchennej. To właśnie dzięki meblom kuchennym na wymiar możemy tak zaaranżować tę przestrzeń, że czujemy się w niej komfortowo. Zabudowane AGD, blaty oraz fronty szafek kuchennych estetycznie dobrane do umeblowania salonu, oraz perfekcyjnie skonfigurowane oświetlenie sprawiają, że dzienna przestrzeń wspólna staje się komfortowa w użytkowaniu. Salon z otwartą kuchnią to duże wyzwanie projektowe, ponieważ kuchnia nie zmienia tu swojej prymarnej funkcji: wciąż gotujemy, smażymy, pieczemy. Obok estetyki mebli, ważne jest stworzenie perfekcyjnej wentylacji, żeby, podczas gdy ktoś gotuje obiad, ktoś inny mógł w salonie oglądać film. 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie meble-kuchenne-1024x683.jpeg

Kuchnia i spiżarnia w jednym

Zamawianie mebli kuchennych na wymiar to także możliwość zaprojektowania dużej szafy, która wmontowana w ciąg mebli (albo jako osobny element – jeśli tylko wymiary kuchni na to pozwalają) będzie pełniła funkcję domowej spiżarni. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu unikamy składowania zapasów w piwnicy, w szafie w przedpokoju czy innych miejscach, których przeznaczenie jest zupełnie inne. Pojemna szafa spiżarniana to gwarancja, że wszystkie niezbędne produkty zawsze będą pod ręką, ale też, że nie będziemy marnować żywności, bo nasz stan posiadania zawsze będzie widoczny, przez co unikniemy robienia zbędnych zakupów. 

Podsumowując, warto zamówić meble kuchenne na wymiar, ponieważ: 

  • to maksymalnie zindywidualizowany sposób projektowania mebli
  • dzięki meblom kuchennym na wymiar można zagospodarować każdą, nawet najmniej ustawną kuchnię
  • meble kuchenne na wymiar pozwalają dopasować system przechowywania do naszych realnych potrzeb
  • meble na wymiar to idealne rozwiązanie do salonu z otwartą kuchnią
  • meble tworzone na indywidualne zamówienie można dostosować do nietypowych upodobań estetycznych właściciela
  • cena mebli na wymiar jest adekwatna do ich funkcjonalności
  • meble projektowane na miarę zawsze spełniają najwyższe standardy jakości

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie montaz-mebli-kuchenych-1-1024x683.jpeg

Pamiętajmy, że choć projekt mebli kuchennych na wymiar zawsze powstaje w profesjonalnym studiu meblowym, nasz udział w jego powstaniu jest niebagatelny. Doświadczeni specjaliści pomogą w aranżacji wymarzonego wnętrza, ale nie będą narzucać własnych rozwiązań estetycznych. Lubelski ERTON to firma, dla której produkcja mebli zawsze wiąże się ze swobodą stylistyczną i aranżacyjną. Masz pomysł, projekt, wizję? My mamy narzędzia i materiały. Razem stworzymy Twoje meble na miarę.

W przygotowaniu tekstu pomógł ERTON – przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją, dostawą i montażem kuchennych mebli na wymiar https://erton.pl/m/kuchnia/.