Radni Rady Miejskiej w Jaworznie Tomasz Sędor i Dorota Guja interpelują w sprawie procedury przyznawania dofinansowań wymiany źródeł ogrzewania na ekologiczne.

REKLAMA

Jak piszą radni, otrzymali wiele skarg w sprawie przyznawania dofinansowań do wymiany źródeł ogrzewania na ekologiczne, postanowili więc złożyć do prezydenta interpelacje w ww. sprawie.

Radny Tomasz Sędor interpeluje o:

  • Szczegółowe wyjaśnienia dotyczące procedur, kryteriów i metodzie przyjmowania wniosków o dopłaty do ekologicznych urządzeń grzewczych.
  • Stworzenie nowych procedur naboru wniosków w kolejnych latach, poprzez stworzenie listy osób spełniających kryteria i przeprowadzenie transparentnego losowania, by wyłonić osoby, które otrzymają dotację, skoro brakuje środków na zaspokojenie potrzeb wszystkich mieszkańców, jak np. dzieje się to w przypadku losowania mieszkań w jaworznickim TBS.

Dodatkowo, radny Sędor złożył wniosek do Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Jaworznie o przeprowadzenie kontroli procedur przyznawania dofinansowań i przygotowanie poleceń pokontrolnych.

Radna Dorota Guja zadała następujące pytania:

  • W jakim dniu i o której godzinie ukazała się informacja na temat dotacji na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Jaworzna?
  • Ile osób obsługiwało podany numer telefonu?
  • Ile numerów telefonów było przeznaczonych do ustalenia terminu złożenia wniosku?
  • Czy w dniu 30.12.2020 r. była jeszcze możliwość ustalenia terminu do składania wniosków na ” głównej liście”.

Więcej o sprawie (w tym odpowiedzi na część z powyższych pytań):

Dofinansowania do wymiany źródeł ogrzewania – odpowiedzi urzędu miejskiego

„Czuję się oszukana w związku z niemożliwością złożenia wniosku o dotację”

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki