Mocno zasypało jaworznickie drogi w trakcie ostatniego weekendu. Mimo że, jak informują czytelnicy, w mieście można było było spotkać służby odśnieżające drogi, to przy intensywnych opadach śniegu na niewiele się to zdało.

REKLAMA

Poniżej kilka zdjęć jaworznickich dróg z minionego weekendu:

Gdzie zgłaszać potrzebę odśnieżenia drogi/chodnika:

foto: Informacje Drogowe Jaworzno i Okolice/czytelnik

2 KOMENTARZE

  1. Niestety po raz kolejny firma odśnieżająca się nie sprawdziła. Ciekawe czy zostaną rozliczeni z tej fuszery, za którą biorą ciężką kasę. Zgłaszanie na akcję zima nic nie daje bo mają to w głębokiej d..e. Kolejny rok wybrani ci sami fuchmeni pomimo, iż w latach ubiegłych tak samo olewali odśnieżanie jak w tym roku. Śnieg ich co roku zaskakuje pomimo, że z kilkudniowym wyprzedzeniem było wiadomo, że będzie sypało.

  2. Na szczęście wystarczy wyjechać poza Jaworzno i zimowe utrzymanie dróg jest na wyższym poziomie niż u nas, pomimo dużego mrozu i opadów śniegu.
    Wczoraj wieczorem DK79 była biała dopiero w Jaworznie; od Krakowa czarna-nawet na „wioskach”.
    Jadąc dalej, biała jest do ronda przy dawnym Fashion House, później-do samych Katowic czarny asfalt, nawet bez błota pośniegowego.
    Niestety w Jaworznie od kilku lat odśnieżanie wygląda gorzej na tle miast ościennych. Może u nas inny śnieg pada?
    Pługi owszem niekiedy jeżdżą, ale z podniesionym lemieszem; no i niczym nie sypią. W każdym razie na gps-sie jest wykazane, że zrobiły setki kilometrów po mieście-szkoda, że zupełnie nieefektywnie.