piątek, 12 kwietnia, 2024

Gdzie pojechać na wakacje w 2021 roku?

Strona głównaRozrywkaGdzie pojechać na wakacje w 2021 roku?

Gdzie pojechać na wakacje w 2021 roku?

- Advertisement -

Sytuacja pandemiczna sprawiła, że niemal każdemu z nas rok 2020 będzie kojarzyć się jedynie z izolacją i narastającym stresem. Na szczęście, naukowcy są zdania, że odpowiednia szczepionka jest w stanie zahamować rozwój epidemii, oraz w końcu uwolnić nas z domów. To oznacza, że możliwe, że następne wakacje będziemy mogli spędzić na podróżowaniu! Gdzie więc warto pojechać na wakacje w 2021 roku?

Najpopularniejszy wakacyjny kierunek w 2021 roku – Maroko

Wszyscy tęsknimy za wypoczynkiem w pięknym otoczeniu, a Maroko idealnie się do tego nadaje. Przepiękne widoki, czyste plaże, zachwycająca architektura no i pogoda, która zachęca do wędrówek po szlakach górskich. Należy pamiętać, że w okresie między lipcem, a sierpniem temperatury w Maroku dla polskich turystów mogą być zbyt wysokie by pozwolić im na komfortowy wypoczynek.

Ze względu na specyfikę kraju, przed wyjazdem warto zapoznać się z praktycznymi poradami, które pomogą odnaleźć się w nowych okolicznościach. O różnicach w obyczajach, o tym co robić wypada, a co absolutnie nie, można przeczytać tu – https://nawakacje.eu/maroko-atrakcje/ .

Turcja – jeden z najbardziej lubianych przez Polaków krajów do wypoczynku wakacyjnego

Cudowne widoki, fascynująca kultura, pyszne jedzenie. To wszystko sprawia, że Polacy bardzo chętnie wybierają Turcję na swój wakacyjny cel. Należy jednak pamiętać, że Turcja od Europy pod względem kulturowym dość mocno się różni. Ze względu na dominujący w tym kraju Islam, również poza murami świątyni obowiązują dość restrykcyjne zasady. Jeśli nagość – to tylko na plaży. Co do poznanych tubylców należy stosować zasadę ograniczonego zaufania, zwłaszcza jeśli jest się kobietą. Turcy są bardzo serdeczni i dowcipni, jednak nigdy nie mamy pewności na jakiego człowieka akurat trafimy.

Co istotne – dla Polaków zakupy w Turcji mogą się bardzo opłacać, jest tam taniej niż u nas. Wyjazd do Turcji to głównie koszt dojazdu i noclegu. Za miejscowe jedzenie nie zapłacimy dużo, zwłaszcza, jeśli będziemy kupować na lokalnych targach i szkolić się w sztuce targowania.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie egiptatrakcje.jpg

Egipt – pełna słońca kolebka kultur

Wszyscy w szkole wiele uczyliśmy się na temat Starożytnego Egiptu, piramidach, tamtejszym klimacie. Najwyższy czas zobaczyć na własne oczy co ma do zaoferowania turystom ten magiczny kraj.

Egipt posiada ogrom zabytków, kurortów, plaż, które koniecznie trzeba zobaczyć, lecz na uwagę zasługują również po prostu krajobrazy. Niekończące się pustynie, które niemalże dotykają się z niebem, morze. Doświadczyć można zarówno sztormu, jak i burzy piaskowej. Brzmi groźnie? Ale jaki niezapomniany widok!

Będąc w Egipcie koniecznie trzeba odwiedzić Piramidy w Gizie, położone na przedmieściach Kairu. A będąc już w tych okolicach, warto też odwiedzić sam Kair. To nie jest zwykłe wielkie miasto, jakich pełno w Europie. Na każdym kroku spotkać można cenne zabytki, a przy okazji odpocząć od korków i ciężkiego powietrza, tak typowego dla polskich wielkich miast.

Należy pamiętać, że zdrowie jest najważniejsze. Planujmy podróże, gdy już sytuacja pandemiczna będzie w jakimś stopniu opanowana. Więcej o tzw. czarnym lądzie przeczytasz pod tym linkiem

1 KOMENTARZ

- Advertisment -

Czy nawierzchnia na ulicy Kalinowej na pewno jest naprawiona?

Na ulicy Kalinowej parę dni temu zapadła się nawierzchnia i powstała dość głęboka dziura. Mimo że została już zasypana, to jeden z mieszkańców zwraca...

Inicjatywy na ostatniej prostej kampanii wyborczej

Kampania wyborcza staje się coraz bardziej intensywna, do II tury wyborów o urząd prezydenta miasta pozostał trochę ponad tydzień. Dwóch kandydatów wychodzi z różnymi...

Problemy z cenami ogrzewania w Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik”

Mieszkańcy lokali pod nadzorem Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik” dostają rozliczenia z dużymi sumami niedopłaty za ogrzewanie. Jak w praktyce wygląda cała sprawa? Do lokatorów dotarły rozliczenia...