Kontrole instalacji elektrycznych w zasobach SM Górnik

Minimum co 5 lat polskie prawo budowlane nakazuje właścicielom bądź zarządcom nieruchomości dokonywać obowiązkowych kontroli instalacji, w tym także elektrycznych. Takie pomiary są bardzo ważne.

REKLAMA

Takie pomiary są bardzo ważne z uwagi na zagrożenie pożarowe oraz ewentualność wystąpienia porażeń prądem. O tak ważnej sprawie powinniśmy pamiętać my sami, ponieważ jest to związane bezpośrednio z naszym bezpieczeństwem– powiedział pan Dariusz Hrabia Kierownik Działu Energetyki i Transportu SM Górnik.

Spółdzielnia mieszkaniowa zgodnie z przepisami dokonuje tych przeglądów, jednak często zdarzają się lokale, w których właściciele zupełnie ignorują konieczność ich wykonywania.

Każdy z lokatorów ma możliwość dostosowania się do wykonania przeglądu, ponieważ są one przeprowadzane w różnych terminach i godzinach.

Na koniec należy wspomnieć, że nie należy bagatelizować tego zagadnienia. Dobrze przeprowadzona kontrola pozwala ocenić możliwości eksploatacyjne poszczególnych urządzeń oraz informuje o tym, jak prowadzić właściwą politykę remontową, bez ryzyka uszkodzenia całej instalacji.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki