Sporym osiągnięciem LKS ”Ciężkowianka” Jaworzno było zakwalifikowanie się do elitarnego grona podmiotów sportowych w Polsce, które przeszły ostatecznie wszystkie wymagania formalno- prawne i na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej otrzymując Certyfikat Brązową Gwiazdkę PZPN dla prowadzonej przez klub szkółki piłkarskiej obejmującej drużyny młodzieżowe. Dobra praca szkoleniowa prowadzona przez trenerów Szymona Pieczkę, Pawła Bulgę, Grzegorza Dryję oraz Wojciecha Tomasiewicza (który w ostatnim czasie został drugim trenerem „Szczakowianki”) sprawiła, że obecnie ciężkowicki team jako jedyny w Jaworznie utrzymał Brązowy Certyfikat PZPN, co nie było bynajmniej sprawą łatwą. 

REKLAMA

W ślad za osiągnięciami organizacyjnymi idą wyniki sportowe. Awans szkolonych przez Szymona Pieczkę i Pawła Bulgę młodzików z roczników 2008 i 2009 do I Ligi Małopolski Zachodniej, 2 miejsce w Pucharze Lata w Zakopanem czy 4 miejsce orlików prowadzonych przez Grzegorza Dryję na Stadionie Śląskim w Turnieju „Szukamy Piłkarskich Janków…” będącym nieoficjalnymi Mistrzostwami Śląskiego Zrzeszenia LZS, czy miejsca na podium wielu rozegranych mimo reżimu sanitarnego oraz pandemii korona wirusa COVID-19 są tutaj symptomatyczne. W grudniu młodzicy zwyciężyli w Mikołajkowym Turnieju rozegranym na jaworznickiej Hali Widowiskowo Sportowej MCKiS, zaś orliki zajęły 5 miejsce w Barbórka Cup 2020 w Libiążu. 

Młodzież „Ciężkowianki” stosownie do posiadanej licencji PZPN wznowiła treningi w Nowym Roku już 3 stycznia rozgrywając trenując, rozgrywając sparingi oraz biorąc udział w turniejach piłkarskich organizowanych na Śląsku i w Małopolsce. Miniona niedziela 24 stycznia była udana dla zawodników grup młodzieżowych LKS”Ciężkowianka” Jaworzno. Młodziki szkolone przez Szymona Pieczkę oraz Pawła Bulgę pokonały w Gliwicach na boisku pod balonem miejscowe Milenium. Z kolei orliki pod wodzą trenera Grzegorza Dryi wzięły udział w podkrakowskich Piekarach w rodzinnej Gminie Liszki drugiego proboszcza parafii w Ciężkowicach księdza Kazimierza Ciuby w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Jurajski Winter Cup. „Ciężkowianka” po dwóch wygranych z Orawą Jabłonka 1-0 i Zieleniczanką Zielonki 3-1, remisie 1-1 z Futbolicą Kraków oraz porażkach 0-1 z WKS Wawel Kraków  i Okocimskim Brzesko uplasowała się ostatecznie na podium zajmując trzecie miejsce.  Kadrę w niedzielę tworzyli:  Filip Panek, Adrian Bieniek, Igor Banaś, Tomasz Ziaja, Nikodem Dubiel, Karol Falkowski, Kacper Guźliński, Szymon Frączek, Patryk Struski oraz Adam Winnik. W najbliższą sobotę młodzicy z rocznika wezmą udział w eliminacjach do Halowych Mistrzostwach Zagłębia, które zostaną rozegrane w Sosnowcu.  Wsparcia stowarzyszeniu udzieliła Gmina Jaworzno oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie. W ramach realizacji zadania publicznego z zakresu rozwoju sportu pn. „Ciężkowianka w Grze” dofinansowanego z budżetu Gminy Jaworzno oraz awansem młodzików szkolonych przez Szymona Pieczkę oraz Pawła Bulgę do I Ligi Małopolski Zachodniej Zarząd LKS „Ciężkowianka” Jaworzno ogłasza nabór zawodników do następujących drużyn  sekcji piłki nożnej:

młodziki rocznik 2008,2009 (trener Szymon Pieczka tel. 512 805 204)

– orliki roczniki 2010,2011(trener Grzegorz Dryja tel. 500 124 845)

-żaki i skrzaty roczniki 2012,2013,2014 (trener Grzegorz Dryja tel. 500 124 845)

Zawodnicy będą uczestniczyć w szkoleniu, rozgrywkach piłki nożnej organizowanych przez Małopolski  i Śląski Związek Piłki Nożnej oraz wezmą udział w turniejach piłkarskich odbywających się na boiskach otwartych i w hali na terenie województw małopolskiego i śląskiego. 

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest dobry stan zdrowia, dobre wyniki w nauce oraz zgoda rodziców/opiekunów, potwierdzona wypełnieniem deklaracji uczestnictwa.

Bliższe informacje można uzyskać w siedzibie LKS „Ciężkowianka” Jaworzno ulica Ciężkowicka 68, od trenerów oraz od prezesa Janusza Ciołczyka (telefon kontaktowy 608 671 427).

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki