REKLAMA

Sezon jesienno-zimowy zwykle bywa przygnębiający. Brak słońca, ponura aura, coraz niższa temperatura – to czynniki, które w głównej mierze odpowiedzialne są za brak motywacji i chęci podjęcia jakiegokolwiek działania. Masz problem ze wstaniem z łóżka i nawet najprostsze, codziennie czynności nastręczają Ci wielu trudności? Sprawdź, jak na nowo rozbudzić w sobie chęć do działania.

Z pozoru błahe objawy mogą prowadzić do poważnych konsekwencji

Panująca obecnie na zewnątrz pogoda dla wielu osób wiąże się ze spadkiem nastroju, rozdrażnieniem, brakiem siły do działania czy zaburzeniami lękowymi. Zwykle wraz z nadejściem wiosny symptomy te znikają – jeśli jednak od dłuższego czasu nie zauważasz zmian w swoim samopoczuciu, warto skonsultować się ze specjalistą. Sprawdzony psycholog w Warszawie pomoże Ci poradzić sobie z emocjami i na nowo odnaleźć chęć do podejmowania działań.

Spadek motywacji nie zawsze podyktowany jest zmianą aury za oknem. Często przyczynia się do tego stałe poczucie nie spełniania oczekiwań, utrzymująca się, niska samoocena i długotrwała samotność. Jeśli od dłuższego czasu mierzysz się z uczuciem bezcelowości, nie zamykaj się w sobie. Częstsze rozmowy z rodziną i znajomymi to krok w dobrą stronę. Jeśli Twoje problemy nie znikną, być może najlepszą opcją okaże się właśnie psychoterapia.

Wpływ izolacji na psychikę

Samopoczucia psychicznego nie poprawia również pandemia. Badania sondażowe pokazują, że co czwarta osoba odczuwa pogorszenie się nastroju wywołane koronawirusem. Wśród przyczyn frustracji dominuje przede wszystkim niepewność co do przyszłości, troska o zdrowie swoje i bliskich, ograniczenia kontaktów międzyludzkich, a także lęk o utratę pracy i brak możliwości swobodnego podróżowania. Jeśli od dłuższego czasu mierzysz się z problemami natury psychicznej, które pojawiły się lub wzmocniły się od czasu pojawienia się wirusa COVID-19, nie czekaj – psycholog online pomoże Ci poradzić sobie sobie z trudną sytuacją.

Ograniczenie spotkań ze znajomymi i krewnymi oraz izolacja nie wpływają dobrze na ogólne samopoczucie. Czasem jednak również długie przebywanie z domownikami na kwarantannie może rodzić szereg problemów i konfliktów. Skorzystać z pomocy specjalisty możesz zarówno samodzielnie, jak i z całą rodziną – odpowiednio dobrana terapia pomoże wam odzyskać dawną jakość życia.