Już po raz 23. miesięcznik „Perspektywy” opublikował ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w kraju. Jak wypadły licea z Jaworzna na tle szkół z reszty kraju?

REKLAMA

W klasyfikacji szkół brano pod uwagę sukcesy szkół w 41 ogólnopolskich oraz 12 międzynarodowych olimpiadach, wyniki z obowiązkowych przedmiotów na maturach oraz wyniki maturalne z przedmiotów dodatkowych (pełna metodologia TUTAJ).

Najlepiej z jaworznickich szkół ocenione zostało II LO im. Czesława Miłosza. Szkoła zanotowała w tym roku spadek o 52 pozycje – z  252. na 304. miejsce.

I LO im. Tadeusza Kościuszki i III LO im. Orła Białego, pozostałe sklasyfikowane jaworznickie szkoły, w tym roku zanotowały awanse – I LO o 11 pozycji, z 764. na 753. miejsce, III LO natomiast o aż 136 pozycji, z 993. na 857. miejsce.

Jeśli weźmiemy pod uwagę samo województwo śląskie, to II LO uplasowało się na 33. miejscu (spadek z 28.), I LO zajęło 82. miejsce (awans z 93.), a III LO 94. pozycję (awans z 200. miejsca).

W rankingu maturalnym (pełna metodologia TUTAJ) żadne z jaworznickich liceów nie zostało sklasyfikowane). W ubiegłej edycji było to jedynie II LO – na 244. miejscu.

Najlepsze liceum z woj. śląskiego, III LO im. Adama Mickiewicza, zajęło w ogólnopolskim rankingu 19. miejsce.

Cały ranking możecie znaleźć TUTAJ.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki