„SERCE PAMIĘCI” – pod tym hasłem 13 stycznia o godzinie 20:00 na Jaworznickim Rynku zapłonie Serce ku czci pamięci zamordowanego dwa lata temu Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza.

REKLAMA

Kiedy zmarł prezydent Adamowicz, tłumy z całej Polski zjechały do Gdańska, żeby się z nim pożegnać, żeby zademonstrować więź, ale też była to cicha demonstracja przeciw mowie nienawiści w sferze publicznej, językowi nienawiści, głębokim podziałom, niemerytorycznej polemice.

Zatrzymajmy falę nienawiści, której towarzyszy groźba przemocy!!!
Organizator akcji pan Waldek Włoch przypomina, by tego dnia pamiętać o zaostrzeniach sanitarno-epidemiologicznych, zachowaniu dystansu społecznego oraz o obowiązku noszenia maseczek.

Mile widziane czerwone znicze. Wszystkich zainteresowanych pan Waldek serdecznie zaprasza 13 stycznia o godzinie 20:00 na Jaworznicki Rynek.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement

16 KOMENTARZE

 1. Adamowicz ,czy to ten który miał zarzuty prokuratorskie i o którym Sławomir Neumann mówił'” jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach”?
  Brawo ,myślę też że świetnie dobraliście państwo kolor zniczy .

 2. Po pierwsze proszę zwrócić uwagę na to, że zgodnie z zasadą domniemania niewinności człowiek jest niewinny, dopóty, dopóki niezawisły sąd ogłosi w jego sprawie prawomocny wyrok. Po drugie nie tylko w naszej kulturze obowiązuję zasada, że o umarłych mówi się albo dobrze albo wcale. Po trzeci, nikt nikogo nie zmusza aby tego dnia o tej porze pojawić się na rynku.

 3. Dajcie sobie spokój z tym Adamowiczem. Wiadomo wszem i wobec co to był za gość i żeby nie pisać o nim źle bo to osoba zmarła to nie zaczynajcie tematu. A ten cały Waldziu niech sie zajmie lepiej czymś pożytecznym. Jest zakaz zgromadzeń a on bedzie namawial ludzi do zgromadzenia na rynku. Proponuje mu przyładować mandat 30 tysi za organizację zgromadzenia.

  • Raczej wątpię. Pewnie będą udawać, że o niczym nie wiedzą. Chociaż mandaty dla organizatorów i uczestników można by wystawić na niezłą sumkę. Redakcja za zamieszczanie takich ogłoszeń też powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności tak nawiasem. Jak koleś chce zapalić znicza Adamowiczowi to zawsze może przecież pojechać na grób i zapalić a nie organizować zgromadzenie.

 4. Siwy !
  To ty się kompromitujesz czepiając się zmarłych jak Pana Adamowicza. Kłócisz się z kolejną osobą na tym forum. Pan Piotr jest stateczną osobą o bardzo wyważonych poglądach. Specjalista w swoich dziedzinach. A co do mnie nie jestem lemingiem bo od lat nie pracuję zawodowo. A nad swoim postępowaniem się zastanów bo kiedyś będziesz leżał obok komunisty z czerwonymi kwiatami i czerwonymi zniczami.

 5. Czy ty nie rozumiesz co znaczy słowo leming co ono ma wspólnego z tym czy ty pracujesz czy nie ? Dlaczego ja mam kiedyś leżeć obok komunistów ,zupełnie nie pojmuję o co ci chodzi ? Nie wiem kim jest pan Piotr i skąd go wziąłeś w tej sprawie . Rekapitulując, mój drogi Kibicu 1957 , zmień dilera lub pal mniej o połowę bo odklejasz się od rzeczywistości . Ogarnij się bo hadko patrzeć na to co robisz.

 6. SIWY – oczywiście, że w Jaworznie mogę być osobą absolutnie nieznaną skoro z mediami do których należy ten portal, a na którym ty wypowiadasz się nader często współpracuję dopiero od grudnia 1993 roku. Tym bardziej, że osiedliłem się w Chrzanowie dopiero w 1982 roku rozpoczynając pracę w Muzeum w Chrzanowie. Tę zakończyłem w lipcu 2020. Aby poznawać mój dorobek wpisz sobie w Google moje nazwisko, albo jeszcze lepiej, na początku przejrzyj tutejszy ECO KALEJDOSKOP. Możesz też pójść do biblioteki i poprosić od roczniki tygodnika Co Tydzień, gdzie właśnie od grudnia 1993 roku zaistniała moja przyrodnicza rubryka. A poza tym nie martw się. W nieznajomości mojej osoby nie jesteś odosobniony.