Temat otwarcia sklepu socjalnego w naszym mieście już opisywaliśmy na naszym portalu. Sam pomysł spodobał się wielu ludziom. Jednak od pomysłu do realizacji jest daleka droga.

REKLAMA

Radna Miasta Jaworzna Pani Barbara Ziętek 7 stycznia 2021 roku wystosowała do Pana Prezydenta Miasta interpelację w sprawie rozważenia otwarcia takiego sklepu socjalnego w Jaworznie. 

Zwracam się z prośbą do Pana Prezydenta o rozważenie możliwości otwarcia sklepu socjalnego w Jaworznie wzorem podobnych sklepów, które zostały utworzone nie tylko w Katowicach, ale także w innych miastach kraju. Sklep socjalny daje mieszkańcom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej możliwość zakupu żywności, artykułów gospodarstwa domowego po obniżonej cenie. Otwarcie takiego sklepu wydaje się bardzo zasadne.– napisała m.in w interpelacji Barbara Ziętek Radna Miasta Jaworzno.

Z odpowiedzi, którą otrzymała pani Barbara, od Dyrektora MOPS Czesława Smalcerza wynika, że jest naprawdę duża szansa, by w naszym mieście powstał taki sklep.

Z zainteresowaniem obserwuję działania Fundacji Wolne Miejsce m.in. w zakresie tworzenia sklepów socjalnych w Polsce. Rozmawiałem na ten temat z Naczelnikiem Wydziału Zdrowia Urzędu Miejskiego w Katowicach, gdzie w grudniu 2020 r. otwarto pierwszy taki sklep oraz z Prezesem Fundacji panem Mikołajem Rykowskim. Obecnie rozeznaję możliwość lokalizacji takiego sklepu w naszym mieście.– odpowiedział w interpelacji pan Czesław Smalcerz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworznie.

Sklep socjalny to miejsce, w którym osoby w trudnej sytuacji materialnej mogą kupować podstawowe produkty poniżej ich ceny rynkowej. Chodzi z jednej strony o pomoc najuboższym, a z drugiej o ograniczenie marnotrawstwa żywności. Są już jakieś szanse by i w naszym mieście powstał taki sklep, liczymy, że pomysł o jego otwarciu zostanie zrealizowany.

Sklep socjalny w Jaworznie?

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki