Radna Miasta Jaworzna Pani Barbara Ziętek 7 stycznia 2021 roku wystosowała do Prezydenta Miasta interpelację w sprawie rozważenia otwarcia sklepu socjalnego w Jaworznie.

REKLAMA

Pani Barbara zwróciła się z prośbą do pana Prezydenta o rozważenie możliwości otwarcia sklepu socjalnego w Jaworznie dla mieszkańców wzorem podobnych sklepów, które zostały utworzone w ostatnim czasie w Katowicach i w innych miastach naszego kraju przez Fundacje „WOLNE MIEJSCE”.

Jak napisała pani Basia w interpelacji, Fundacja ta według informacji w mediach, ma zamiar otwierać nowe sklepy socjalne na obszarze całego kraju. Więc może i w naszym mieście mógłby takowy powstać.

W związku z trudną sytuacją wielu mieszkańców naszego miasta, nadwyrężoną między innymi przedłużającą się epidemią koronawirusa, otwarcie takiego sklepu wydaje się bardzo zasadne.– apeluje radna.

Sklep socjalny to miejsce, w którym osoby w trudnej sytuacji materialnej mogą kupować podstawowe produkty poniżej ich ceny rynkowej. Chodzi z jednej strony o pomoc najuboższym, a z drugiej o ograniczenie marnotrawstwa żywności.

A jakie jest Wasze zdanie? Czy dobrym pomysłem jest uruchomienie takiego sklepu w naszym mieście?

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki