Symbole Strajku kobiet można w Jaworznie znaleźć w nietypowych miejscach – na przykład pod wodą.

REKLAMA

W tym przypadku dwa banery Strajku kobiet umieszczono na wraku łodzi znajdującym się w jaworznickim Parku Gródek – pod wodą. Na jednym widnieje charakterystyczna błyskawica, będąca symbolem protestów, na drugim „***** ***”, odpowiadające jednemu ze skandowanych w trakcie protestów haseł.

Przypomnijmy, że zalążkiem strajków była decyzja Trybunału Konstytucyjnego z 22 października. Trybunał zadecydował wtedy, że aborcja z powodu dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, do tej pory legalna, jest niezgodna z Konstytucją. Protesty w związku z decyzją trybunału organizowano w całym kraju, również w Jaworznie.

Foto/źródło: Dziennik Zachodni

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

22 KOMENTARZE

  • Siwy mistrz kopiuj/wklej. Skopiował określenie „chrześcijanina” z PiSu Tomcia Pitucha o „marszu wściekłych macic”. I wkleja je wytrwale w różnych wątkach :
   ” … to był strajk w zdegenerowanych wściekłych macic”
   ” … rewolucja wściekłych macic nie ma szans”
   „… z marszu wściekłych macic ..”

   Cóż pewnie w jego świecie kopiuj/wklej to przejaw „inteligencji”. Co prawda na poziomie papugi powtarzającej słowa swojego pana, ale może dokładnie o to chodzi. O powtarzanie i szerzenie „myśli” członków najlepszej z partii.

 1. „powszechnie używanym” tak jak powszechne jest przerażenie skalą strajków kobiet partyjnych kolesi. W bezsilności podobnie, jak Ty masz w zwyczaju, partyjne aparatczyki postanowiły zwyzywać przeciwnika. Standardowe postepowanie, dlatego są Ci tacy bliscy – ten sam poziom i sposób konwersacji.
  To ci sami rzekomo prawi i sprawiedliwi którzy ciągle nie potrafią opublikować orzeczenia trybunału. Teraz już nawet nie podają terminu „niezwłocznej” publikacji.
  A Siwy ten kabaret bezmyślnie łyka jak kluseczki, zwalnia go to z cierpień związanych z myśleniem.

  • Jesteś w mylnym błędzie jak mówi wasz „mędrzec Europy”. Po pierwsze nie mam z PIS nic wspólnego, po drugie wiele poczynań nie budzi mojego entuzjazmu ,po trzecie nie mam wyboru bo w opozycji są takie tuzy jak Budka , Jachira, Nitras et consortes. Natomiast ,jeśli podobają ci się pani Lempart ,Suchanowi inne subtelne „damy „z ich wysublimowanym językiem to nie moja wina ,to kwestia smaku ,jak pisał Poeta.Pozwól mi jednak bym wyraził dezaprobatę dla osób które chcą rozrywać swoje dzieci po kawałku ,bo to jest odrażające, nieludzkie barbarzyństwo.

 2. Oj z PiSem masz wiele wspólnego, przypomnieć Ci kilka wpisów? A i jeszcze nie zdarzyło się żebyś skrytykował partię czy działania tych potomków PZPRu, widać takie tuzy Ci pasują.
  Ale ja nie mam nic przeciwko, wyrażaj swoją dezaprobatę. Już od dawna namawiam Cię do myślenia i wyrażania SWOJEGO zdania, problem w tym że tego nie robisz. Wolisz kopiuj/wklej.

  Wasz mędrzec Europy to o Czarneckim którego komisja Europejska właśnie ściga za zatrudnianie fikcyjnych asystentów? Czy to możliwe żeby on był z „chrzescijanskiej” partii prawych i sprawiedliwych? Ależ możliwe, przecież tam takich pełno. Lubisz cytaty ten pasuje jak ulał do postępowania PiSu: „diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni”.

 3. Masz racje to PIS wypromował i popierał takich kandydatów do PE jak tow. Miller ,Cimoszewicz czy Rosati. Śmieszne jest to że ty wiesz lepiej ode mnie kogo ja popieram a kogo nie i jeszcze „namawiasz mnie do myślenia” czytaj popierania lewaków. Nie wiem też co ty ciągle z tym kopiuj wklej ,o co chodzi ?
  Zastanawiam się też po kiego licha atakujesz mnie ad personam , masz jakieś obsesje na moim punkcie, zakochałeś się czy co ? Pisz nie o mnie ale o problemie, jeśli masz coś w danej sprawie do powiedzenia, albo skorzystaj z okazji i milcz.

 4. Znów lewacy i odwracanie kota ogonem, jakie to nudne i przewidywalne.

  To oczywiste że popierasz tych których opinie jak papuga bezmyślnie powtarzasz. Ona podobnie jak ty także sama nie potrafi niczego wymyślić. To wcale nie jest śmieszne, raczej przerażające.

  Czyżby wymienieni przez Ciebie europosłowie byli obiektem zainteresowania służb porządkowych np parlamentu EU? Nie. To po co o nich wspominasz? Bo nie są z PiSu? Znów działanie wg partyjnego przekazu. Wrogowie partii naszymi wrogami – jak za czasów protoplasty PiSu czyli PZPR. Wtedy byli kułacy teraz są lewacy. Prosty przekaz i „ciemny lud to kupi”. Jak po Tobie widać kupuje, łyka i wola o jeszcze.

  Masz rację w jednym, miałeś wielokrotnie okazję milczeć ale Ty za każdym razem postanawiasz zademonstrować swoje ograniczenia. To właśnie jest problemem i o nim piszę. O Twoim ograniczonym oglądzie świata wtłoczonym przez przekaz partyjny, o sposóbie wypowiedzi ograniczonym do kopiowania cudzych opinii zawsze podlanym ograniczonym repertuarem wyzwisk.

  A przykład swojego kopiuj wklej masz w tym wątku podany jak na tacy, podałem Ci co od kogo skopiowałeś, plus kilka przykładów wklejania. Zacząłem od wydawało się czegoś łatwego i oczywistego, żebyś miał szansę zrozumieć o co chodzi. Niestety poległeś i twierdzisz że nie widzisz nawet tak oczywistego przypadku własnego papugowania.

 5. Smutne to i żałosne, że aż tak można odkleić się od rzeczywistości . Propaganda sączona ci do głowy pozbawiła cię całkowicie obiektywnej oceny sytuacji . Rozmowa z tobą na jakikolwiek temat to tak jakby ze ślepym gadać o kolorach . Powtarzasz jak mantrę jakieś głupoty kopiuj wklej ,sprowadzasz dyskusje do swojego poziomu czyli jesteśmy na dnie . Sorry ale nie mam ochoty na takie idiotyzmy, poszukaj innego adwersarza bo dialog z Tobą jest dla mnie upokorzeniem.

 6. Znów używasz słów których znaczenia nie rozumiesz.
  Znów nic na temat.
  Znów brak argumentów
  Znów nieudolnie próby obrażania mnie.
  Jak pisałem nudne to, bo do bólu przewidywalne.

  Ale zastanówmy się nad tym co powyżej napisałeś. Skoro dyskusja jest na poziomie dna to powinieneś bez trudu mnie zmiażdżyć swoją inteligencją, niepodważalną logiką i argumentami. A tu kolejny raz nic z tego – nie dajesz rady. I to nie tylko w rozmowie ze mną.
  Co z tego? Ano zastanówmy się. Nie będzie trudno, może nawet dasz radę nadążyć bo wniosek nasuwa się sam:
  Twój standard prowadzenia rozmowy, argumentacji, logiki i inteligencja są znacznie poniżej poziomu który nazwałeś dnem. Gdybyś choć ciut wystawał ponad, to radziłbyś sobie wyśmienicie w rozmowach z takimi jak ja, reprezentantami dna. A nic takiego, jak widać nie ma miejsca.

  Nie radzisz sobie wcale, np tym razem próbowałeś mnie obrazić a wyszła Ci samokrytyka. Ta podobno była powszechna za komuny. Wiem że vintage jest ostatnio w modzie ale gdzieś chyba są granice pogoni za trendami. Z drugiej strony widzę że Twoja ulubiona partia czerpie garściami z pomysłów PZPR żeby być w zgodzie z trendami. Do dziś myślałem że to z tęsknoty, za minionym ustrojem.

  Modne trendy, vintage OK, ale Twojego tak głębokiego nawiązania do zwyczajów komuny i ostrej samokrytyki się po Tobie nie spodziewałem.

  • Zachowujesz się jak szczekający kundel ,który nie reaguje na hasło do budy . O czym ty piszesz, o mnie? A kogo interesuje czy jestem głupi czy mądry, inteligentny czy taki jak ty. Ten artykuł jest na inny temat . Po kiego grzyba stosujesz argumenty ad personam i ciągle piszesz o mnie ? Ogarnij się ,bo to doprawdy żałosne Plucie na kogoś kto ma inne poglądy zamiast pisania na temat. Napisz co sądzisz np o Strajku kobiet pod wodą , o ich rewolucyjnym ośmiogwiazdkowym haśle lecz nie pisz już na mój temat bo to naprawdę nikogo nie interesuje , nie wyłączając mojej skromnej osoby.

 7. Gdzie Ty masz tu ad personum? To tylko mała rozprawka w stylu co autor miał na myśli. Nie moja wina że „ad personum” w Twoim wykonaniu obróciło się przeciw Tobie. Obal logikę wywodu i po problemie.
  Poza tym przecież robię dokładnie to samo co Ty robisz ciągle i od dawna. Wyzywasz tu praktycznie wszystkich przy każdej okazji. I nagle okazalo się że działanie w drugą strone nie jest takie fajne! Lubisz przysłowia, to przypomnij sobie to o czynieniu innym tego co tobie niemiłe.
  Poczytaj archiwum forum, archiwum Twojeg plucia jadem, pisania nie na temat, wpisów ad personum i pozbawionych jakiejkolwiek merytorycznej treści. Żałosne? TAK oczywiście że żałosne, pisałem Ci to wielokrotnie. Cieszę się że wreszcie to do Ciebie dotarło.
  I nie rozśmieszaj mnie przecież Ty nie masz żadnych własnych poglądów, trudno byłoby atakować za coś co nie istnieje. Żeby było jasne kopiowanie partyjnego przekazu i wyzwisk to nie poglądy.

  Co najmniej Ciebie powinno interesować czy jesteś głupi czy mądry, nie sądzisz?

  To o skromnej osobie to taki żarcik na zakończenie?

 8. Nie, nie będę tak miły Ty nigdy taki nie jesteś. Dlaczego oczekujesz tego od innych? Przerażające, ale co tam, wesprę się Twoją wypowiedzią: „nie wyznaczaj mi co mogę pisać a czego nie mogę ,to wolny kraj”

  Jak zwykle piszesz nie na temat. Nie potrafisz się odnieść do tresci, ale na to nigdy w Twoim przypadku nie liczę. Może kiedyś dorośniesz i do tego. Ale zauważam postęp, brak wyzwisk i prób obrażania. Czy to możliwe że coś do Ciebie dotarło?

  Kurde to chyba było miłe, ale niech będzie. Przyjmijmy że dostałeś prezent na niedzielę, był kij to i niech marchewka także się pojawi.

 9. Ponownie „ad personum” ha ha ha i jak zwykle w samo „sedno” ha ha ha . Ciebie chyba w szkole koledzy bili albo może masz dziób pokiereszowany lub matka cię nie kochała ,bo ujadasz jak wiejski kundel . Chcesz mi się oświadczyć ,zakochałeś się bo zaczynam czuć się molestowany. Ciągle poświęcasz uwagę mojej osobie, skąd taka potrzeba? Czyżby twoje życie wewnętrzne ograniczało się do owsików?

 10. Dziękuję za komplement, wiem że w „sedno” to widać po Twojej reakcji. Bezmyślnej, bezsilnej wściekłości i głębokim zanurzeniu w Twoj ulubiony, bo jakże dobrze znany rynsztok wyzwisk i obelg. Cóż widocznie tam czujesz się najlepiej i najbezpieczniej. Wyzywanie innych sprawia że czujesz się mocny i męski i stąd zapewne Twoje skojarzenia z molestowaniem i zakochaniem, ale daj spokój nie interesują mnie Twoje fantazje erotyczne.

  Jednocześnie przyznaję że zauważyłem iż repertuar wyzwisk się poszerzył. Nie żeby mi to imponowało po prostu próbuje znaleźć marchewkę, tzn. jakieś plusy w tym steku wyzwisk pod którym się podpisałeś.

  Wyzywasz lub próbujesz obrażać już któryś wpis z rzędu i masz pretensje o „ad personum”? Poważnie????

  • Ja tam się nie wstydzę, lubię czasem pracę u podstaw. Takie pozostałości po czasach kiedy byłem nauczycielem. Ale masz rację czas kończyć tą orkę na ugorze jakim jest waszmość Siwy, weekend się skończył czas porzucić bezsensowne syzyfowe prace i zająć się czymś produktywnym.
   Życzę miłego i efektywnego tygodnia.