REKLAMA

Tablice szkolne obecnie to elementy bardzo funkcjonalne, po których można swobodnie pisać, rysować czy wykonywać różne zadania obliczeniowe. Dodatkowo z tablic magnetycznych można korzystać nie tylko w szkole, ale również w firmach, na uczelniach czy w domu. Obecnie rynek oferuje naprawdę spory wybór produktów. Wszystko zależy jedynie od naszych potrzeb i zastosowania. W artykule jednak przyjrzymy się bliżej dwóm rodzajom tablic szkolnych – suchościeralnej i kredowej. Sprawdzimy, która z nich lepiej sprawdzi się w szkole lub na uczelni.

Tablice szkolne – najważniejsze zastosowanie

Tablica magnetyczna jest najbardziej funkcjonalnym elementem ze wszystkich swoich rodzajów z tego względu, że można na niej bez problemu pisać i rysować, a także zawieszać wspomniane kartki lub zdjęcia za pomocą magnesów. Dzięki temu tablica staje się niezbędnym wyposażeniem przedszkola, szkoły, uczelni, firm, a także domu. Obecnie coraz częściej do szkół wybiera się właśnie magnetyczne tablice, po których można pisać markerem lub kredą. W ofertach sklepu możemy znaleźć magnetyczne tablice w wersji suchościeralnej i kredowej. O obu tych wariantach nieco więcej przedstawimy poniżej.

Tablica magnetyczne suchościeralne

Najczęściej suchościeralne tablice możemy wybrać w białej wersji, gdzie do pisania i rysowania po nich używa się markerów. Bardzo łatwo się ją czyści, dlatego nie ma problemu z utrzymaniem jej w nienagannym stanie. Należy jedynie pamiętać, aby korzystać tylko z markerów, które są przeznaczone do tablicy magnetycznej suchościeralnej. Nie wolno po nich pisać zwykłymi pisakami – nie tylko będzie ciężko je usunąć, ale również niszczą powierzchnię do pisania. Do zmazania zapisanych notatek jest natomiast specjalna gąbka, można skorzystać też ze zwykłej suchej szmatki, a do cięższych zabrudzeń użyć specjalnego płynu. Oczywiście jak w przypadku każdej magnetycznej tablicy można na niej zawieszać różnego rodzaju notatki. Świetnie taki rodzaj tablicy sprawdzi się w szkole, na uczelni czy w firmie.

Tablica magnetyczna kredowa

Tablica kredowa to wręcz klasyka, jeśli chodzi o wyposażenie sal lekcyjnych. Oczywiście nadal można zdecydować się na wariant takiej tablicy, która nie jest magnetyczna, wówczas mamy do czynienia z klasyczną wersją tego elementu. Jednak nawet w przypadku tablic wprowadza się coraz to nowsze rozwiązania, jakim jest właśnie tablica magnetyczna kredowa. Oznacza to, że możemy używać bez problemu magnesów do przywieszania materiałów. Nie użyjemy natomiast specjalnych markerów, a tradycyjnej kredy. Możemy dzięki niej dowolnie pisać i rysować, nie ogranicza nas kolor, czy nawet grubość lub rodzaj pisaka. Służą od wielu lat i należą do jednych z najtrwalszych. Przeszkadzać może jedynie pył i to, że kreda brudzi powierzchnie oraz ubrania.

Niezależnie od wyboru rodzaju tablicy szkolnej niezbędne będą specjalne akcesoria do niej, dzięki którym pisanie i rysowanie będzie znacznie łatwiejsze oraz przyjemniejsze. Wszelkie potrzebne markery, płyny do tablic, magnesy, czy gąbki magnetyczne znajdziesz w sekcji akcesoria do tablic szkolnych i magnetycznych, gdzie do wyboru są niezbędne dodatki do korzystania z tablicy. Warto o tym pamiętać, ponieważ bez markerów, kredy czy gąbki pisanie po magnetycznej powierzchni nie będzie możliwe.

Tablice magnetyczne w obu wersjach sprawiają, że można po nich łatwo pisać i zawieszać potrzebne notatki za pomocą magnesów. Zdecydowanie sprawdzą się w szkole i nie tylko.

Źródło zdjęcia: freepik.com