Policja i prokurator wyjaśnia okoliczności morderstwa 42-letniego mężczyzny, Grzegorza S. mieszkańca Byczyny, którego ciało ujawniono 19 stycznia przy ulicy Gwardzistów w Jaworznie. Denat był znany w środowisku lokalnym, mieszkał samotnie.

REKLAMA

Wezwani na miejsce zdarzenia przez członka rodziny denata policjanci, ujawnili na podłodze w mieszkaniu zwłoki mężczyzny. Okoliczności, w jakich zostały odnalezione, nie wskazywały jednoznacznie na przyczynę śmieci. Początkowo świadkowie mówili, że okoliczności mogły wskazywać na popełnienie samobójstwa.

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami prokuratura zleciła wykonanie sekcji zwłok oraz zaleciła prowadzenie postępowania wyjaśniającego. Wyniki sekcji, podczas której sprawdzano umiejscowienie ran i ich charakter zostały przedstawione wczoraj (tj. 26 stycznia). Wskazały, że bezpośrednią przyczyną śmierci były ciosy ostrym narzędziem. Uderzenia zostały zadane przez osobę trzecią. Dodatkowo śledczy ustalili, że do morderstwa musiało dojść kilka dni przed ujawnieniem zwłok.

Prokuratura prowadzi postępowanie w kierunku ustalenia sprawcy morderstwa. Prokurator rejonowy Jacek Nowicki, który nadzoruje śledztwo, wskazał, że przedmiotem którym zadano śmiertelne ciosy był nóź. Na ten moment ani prokuratura, ani policja nie zdradzają szczegółów ze względu na dobro dochodzenia. Policja zapewnia, że zaangażowała odpowiednie środki w celu ustalenia mordercy i jest to tylko kwestią czasu.