„Ulica Juliana Tuwima wygląda jak szachownica, pełno na niej uszkodzeń i dziur”

Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy Jaworzna z prośbą o interwencję w związku z ulicą Juliana Tuwima, która wygląda jak szachownica, ma tyle uszkodzeń i dziur.

REKLAMA

Każdy kierowca, który przejeżdża przez ulicę Tuwima, dobrze wie, jak wygląda nawierzchnia wspomnianej ulicy. Dziura na dziurze!

Jak twierdzą mieszkańcy odcinek tej ulicy jest obecnie bardzo ruchliwy. Jednak aktualny jej stan naraża na poważne uszkodzenia jeżdżących tam samochodów.

Jak powiedziała nam jaworznianka parę lat temu pewien radny Jaworzna, obiecał remont tej drogi, ale do dziś nie doczekali się naprawy jej. Łatane są dziury, które powstają, ale to niestety problemu nie zakończy, bo cały odcinek ulicy Juliana Tuwima wymaga generalnego remontu.

Naprawdę czy musi się coś wydarzyć poważniejszego, by nas mieszkańców Ulicy Tuwima zaczęto traktować poważnie?– powiedziała mieszkanka Jaworzna.

W takim razie wypiszemy, co może się wydarzyć, jak droga nie zostanie naprawiona. Nie jest to czarnowidztwo, lecz realne zagrożenie.

Zagrożenia:

  • Samochód wjeżdża w dziurę i uszkadza koło, felgę itp.
  • Kierowca w ostatniej chwili zauważa dziurę w jezdni, odbija kierownicę i wpada na chodnik prosto w dzieci które podążają lub wracają z rodzicami z przedszkola
  • Kierowca w ostatniej chwili zauważa dziurę w jezdni, zjeżdża na przeciwległy pas ruchu i dochodzi do zderzenia czołowego.

Mieszkańcy pytają, kiedy odpowiednie służby naprawią ulicę Juliana Tuwima w sposób właściwy. Nie chcą łatania dziury, która w danym momencie wyrządziła szkodę. Chcą, by ulica była doprowadzona i naprawiona do porządku. Więc oto jest pytanie, czy tak się w końcu stanie.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki