„Wkręć się” w pomaganie dla 6-letniej Wiktorii- OSP Osiedle Stałe

Zbierać nakrętki czy nie zawracać sobie tym głowy? Wielu z nas zadaje sobie to pytanie. Odpowiedź brzmi: zbierać! Są małe, ale to w ich liczbie leży siła i realna pomoc dla wielu potrzebujących.

REKLAMA

Taką pomoc, akcję zbierania nakrętek już po raz kolejny zainicjowali strażacy z OSP Osiedle Stale.

Jak powiedział nam Jakub Majewski, tym razem chcą pomóc naszej małej 6-letniej jaworzniance Wiktorii Radomskiej. Zbierane są nakrętki, a przekazane w zamian pieniądze przeznaczone będą na sprzęt rehabilitacyjny dla dziewczynki.

Pojemnik w kształcie czerwonego serca stoi przy OSP Osiedle Stałe w Jaworznie przy ulicy Inwalidów Wojennych 5. Dzięki Wam, mieszkańcom miasta regularnie się zapełnia. Zachęcamy Państwa do dalszego wrzucania nakrętek do serca i wspólnego pomagania tym razem dla małej Wiktorii.

Jakie zakrętki zbierać i czy wszystkie się nadają? Zapytaliśmy pana Jakuba.

Wszystkie te, które są plastikowe. Byle były przez nas oczyszczone i pozbawione tekturowych czy metalowych elementów – niektóre zakrętki je posiadają, np. te od ketchupu czy po kawie w słoiku. Metal może się znajdować także w zakrętkach płynów do spryskiwania. Nakrętki nie mogą mieć też etykiet, cen. Zbieramy zatem zakrętki z plastikowych butelek, zakrętki po nabiale czy soku w kartonie.

Nie można natomiast do plastikowych nakrętek dorzucać metalowych kapsli, baterii czy innych elementów, by zwiększyć ciężar zebranego materiału. To nie wniesie niczego pożytecznego do zbiórki, może jej jedynie zaszkodzić.

Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. My zachęcamy wszystkich, by włączyli się do „nakrętkowej akcji” zorganizowanej przez OSP Osiedle Stałe dla małej Wiktorii. Pomagajmy i zbierajmy!

Pomagamy 6-letniej Wiktorii z Jaworzna

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki