REKLAMA

Chemikalia, takie jak farby, kleje, lakiery czy środki ochrony roślin wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Brak należytej ochrony może spowodować wyciek potencjalnie niebezpiecznych substancji, które mogą być szkodliwe dla zdrowia i środowiska. Dlatego producenci chemii budowlanej, gospodarczej czy ogrodniczej najchętniej korzystają z opakowań powstałych z tworzywa sztucznego, które są szczególnie odporne na uszkodzenia, a przy tym lekkie i łatwe w transporcie.

Z czego powstają wiadra dla branży chemicznej?

Obowiązkiem producenta jest dostarczenie towaru do klienta w takiej postaci, w jakiej opuścił zakład produkcyjny. Trudno wyobrazić sobie bezpieczny transport i przechowywanie mas asfaltowych, farb czy lakierów w opakowaniach np. ze szkła. Pojawienie się plastiku zrewolucjonizowało wiele branż. Lekkie, a jednocześnie trwałe tworzywo sztuczne ułatwiło producentom magazynowanie i dystrybucję towarów nawet na duże odległości. Wiadra wykorzystywane w branży chemicznej powstają z bezbarwnego i bezwonnego polipropylenu. Ich zawartość, przed wylaniem lub rozsypaniem, chroni szczelna pokrywa z plombą zabezpieczającą. Konstrukcja wiadra oraz praktyczna rączka ułatwiają przechowywanie produktów zarówno w halach magazynowych, jak i w gospodarstwach domowych. Wiadra powstałe z tworzywa sztucznego są na tyle wytrzymałe, że mogą stanie bez szwanku pokonać duże odległości, a jednocześnie na tyle lekkie i ergonomiczne, że ułatwiają załadunek i pozwalają obniżyć koszty transportu.

Plastikowe wiadra w branży chemicznej

  • Chemia budowlana

Wiadro plastikowe z pokrywą ułatwia bezpieczne przechowywanie m.in. farb, lakierów wodorozcieńczalnych, tynków, mas tynkarskich, gładzi, szpachli czy klejów, które pod wpływem warunków atmosferycznych mogą stracić swoje właściwości. Tworzywo sztuczne zabezpiecza chemię budowlaną przed zanieczyszczeniami i działaniem wilgoci czy promieniowania UV (pod warunkiem, że wiadra są przechowywane w warunkach zalecanych przez producenta, najczęściej od 5 do 30 stopni Celsjusza).

  • Chemia gospodarcza

Proszki do prania, odplamiacze, środki wybielające czy tabletki do zmywarek to produkty, których używamy na co dzień, więc chcemy mieć je pod ręką, gdy tylko będziemy ich potrzebować. Najczęściej więc składujemy je na półkach i w szafach. Producenci, chcąc jak najbardziej ułatwić ich przechowywanie, oferują produkty w plastikowych wiadrach ze szczelną pokrywą wyposażoną w specjalną plombę (którą należy zerwać przy pierwszym użyciu). Szczególnie popularne są wiadra plastikowe prostokątne.

  • Chemia ogrodnicza

Plastikowe wiadra często wykorzystuje się także do przechowywania nawozów, środków użyźniających, środków ochrony roślin, wyściółki i nasion. Lekkie i wytrzymałe pojemniki z praktyczną rączką producentom ułatwiają transport i magazynowanie, a klientom ich przechowywanie i użytkowanie.

  • Chemia ciężka

Wiadra plastikowe różnią się nie tylko kształtem i pojemnością, ale także m.in. grubością ścianek i dopuszczalnym ciężarem załadunku. W wiadrach plastikowych z pokrywą przechowuje się także masy asfaltowe, masy bitumiczne, lepiki czy uszczelniacze wykorzystywane m.in. do prac drogowych.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki