REKLAMA

2021 jest rokiem, w którym spędza się dużo czasu w domu, podobnie zresztą jak w roku poprzednim. Kiedyś było to miejsce głównie wypoczynku, teraz często jest również miejscem pracy. Nierzadko potrzebne są w domu dwa stanowiska pracy, dlatego trendy wnętrzarskie biorą pod uwagę bardziej praktyczne cele.

Do głosu dojdą również bardziej indywidualne aranżacje, polegające na ustawianiu w pomieszczeniu oryginalnych i niepowtarzalnych detali znalezionych gdzieś na targach staroci. Pozwala to na stworzenie miejsca o bardzo swoistym i specyficznym charakterze.Niebanalne sposoby na inscenizację wnętrz oferuje strona Twojmoment.pl.

Prostota stylu Japandi

Ciekawym trendem wydaje się łączenie japońskiego minimalizmu ze skandynawską estetyką. Zarówno Japończycy, jak i Skandynawowie przedkładają w projektowaniu wnętrz dodatki, które są bardziej użyteczne niż ozdobne. Konieczne jest również zastosowanie naturalnego, przytulnego drewna i prawdziwego kamienia. Charakterystyczne jest wykorzystywanie prostych, powściągliwych form, wnętrza są praktyczne, ale jednocześnie nastrojowe. Wszystkie ozdoby, drobiazgi i pamiątki nie mogą stać na zewnątrz, są schowane wewnątrz mebli, te za to są stosunkowo nieduże, ale dobre gatunkowo. Dobór dodatków, np mebli, tapet jest niełatwy, ale dużo porad w tym zakresie można znaleźć na portalu Tiptors.pl.

Pożądane kolory we wnętrzach

Rok 2021 jest raczej ewolucyjny w tym zakresie, nadal odcienie beżu są bardzo modne. Chociaż do tej pory był to raczej kolor tła i drugiego planu, teraz wysuwa się na plan pierwszy. Jego łagodność i delikatność tworzy kameralny klimat, a mieszkanie jednocześnie wydaje się większe. Beż doskonale łączy się z naturalnymi tkaninami takimi jak bawełna, len czy aksamit. Chcąc dowiedzieć się więcej na temat współczesnego designu i źródeł jego inspiracji, które opisane są https://onluxury.pl/.

Dalej modna jest stylistyka czarno-biała, pomieszczenia utrzymane w tych kolorach zapewniają jasne, nieprzemijalne i stylowe otoczenie. do takiej wyrazistej kolorystyki należy wprowadzić zróżnicowane faktury i dodatki, aby uniknąć pewnej monotonii.

Bardzo odważne wrażenie sprawia trend na elektryzujące i żywe kolory. Kojarzony jest z innym, dominującym stylem, maksymalizmem. Odpowiednio powiązane, krwiste czerwienie, kanarkowe żółcienie czy zielenie w odcieniu szmaragdu mogą również spójnie formować przestrzeń.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Designerski często = drogi. Jak urządzaliśmy swoje mieszkanie, kupiliśmy sporo wyposażenia i dekoracji na skladnicatowarow.pl. Przystępne ceny, szybka wysyłka, wszystko dotarło w dobrym stanie i bez uszkodzeń.