Dlaczego wycinają las na Podłężu?

Parę tygodni temu rozpoczęto wycinkę fragmentu lasu na Podłężu. Zrobiło się z tego siedem światów i niezdrowa sensacja. Mieszkańcy są przekonani, że pobudują tam nowy blok. Oto dementi Nadleśnictwa Chrzanów zarządzającego tym fragmentem lasu.

REKLAMA

Lasy istotne są z różnego punktu widzenia, właściwie trudno wskazać ich wady, nasuwają się same bezdyskusyjne zalety obszarów leśnych.

Wbrew pozorom las nie rośnie sam i nie jest pozostawiony sam sobie. Leśnicy intensywnie zabiegają o jego dobrostan.

Niebawem na terenie miasta powstanie Fabryka Izery, wiąże się z tą inwestycją konieczność wycinki części jaworznickich lasów.

Powierzchnia lasów na terenie Jaworzna to ok. 5,6 tys. ha. Ogółem pod inwestycję związaną z budową Izery zostanie wycięte ok. 236 ha co stanowi 4,1% powierzchni leśnej powiatu. Nie od parady więc będzie akcja sadzenia drzew, którą w najbliższym czasie przeprowadzi Nadleśnictwo Chrzanów.

Jesteśmy przekonani, że sadzenie drzew to żadna filozofia, byle korzonki były na odpowiedniej głębokości a gleba właściwa dla gatunku, pożytki z drzew są oczywiste. My będziemy sadzić. Przyłączycie się?

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE

  1. Taka to ekologia, że akurat trzeba było wymyślić miejsce na produkcję tego pseudoekologicznego samochodu w lesie. I przy okazji wychlastać ten las i na nim zarobić. Tylko ta Pani co tak pięknie opowiada o gospodarce leśnej zapomniała o tym, że te drzewa, które się nasadza, zaczną produkować tlenu ile te wcięte to minie z 50 lat.

  2. Można, ale nie znaczy to, że trzeba. W puszczy drzewa rosną dłużej i nie ma potrzeby wycinać zdrowych drzew. Inna rzecz gdyby to były chore drzewa,a tak to tu widać, że duch towarzysza szyszkownika, który to wycinać nakazywał wszystko co leci i jak leci w rzeczonej puszczy, nawiedził nadleśnictwo nasze.
    Dęba to koń staje psze pani.