REKLAMA
REKLAMA

Folie flex, czyli inaczej folie termotransferowe służące do przenoszenia grafik, napisów i symboli na inne powierzchnie mają bardzo szeroką gamę zastosowań. Jak używać folii flex? To nieskomplikowana metoda, wymaga jednak użycia specjalistycznych maszyn oraz fachowej wiedzy, która umożliwia wybór odpowiedniego rodzaju folii do danego nośnika, na którym folia ma się znaleźć. Cały proces opiera się na przeniesieniu konkretnego wzoru lub napisu na inną powierzchnię przy użyciu bardzo wysokiej temperatury i wykorzystując do tego prasę termotransferową.

Nadruki można wykonywać na różnych powierzchniach i materiałach, między innymi na tekstyliach, w tym przede wszystkim na ubraniach, na akcesoriach i gadżetach, wśród nich można wymienić torby, paski, notesy, wyroby reklamowe, na drewnie, w tym także na meblach oraz na drzwiach, na tworzywie sztucznym, na ceramice, a także na wielu innych podłożach.

Folia flex – specjalne właściwości

Wiele konkretnych rodzajów folii flex ma dodatkowo specjalne właściwości lub efekty, które określają lub rozszerzają zakres zastosowań tych folii. Praktycznie wszystko folie flex, które znajdują się w naszej ofercie, są odporne na ścieranie, zabrudzenia, uszkodzenia chemiczne i mechaniczne oraz na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak nadmierne nasłonecznienie. Ponadto, niektóre z folii mają także dodatkowe właściwości, na przykład są wodoodporne lub trudnopalne. Te właściwości bardzo często wykorzystuje się przy okazji stosowania folii flex na uniformy dla różnych grup zawodowych. Tak samo jest w przypadku odblaskowej folii flex, czyli REFLECTIVE FLEX – folia termotransferowa odbija światło, dzięki czemu nadrukowana na odzieży zyskuje funkcję ostrzegawczą. Dodatkowo posiada ona certyfikat jakości EN 471, co oznacza, że może być wykorzystywana przez służby mundurowe. Folia flex odblaskowa, tak jak większość wzorów, występuje w wielu kolorach – sprawdź naszą ofertę.

Folia flex – specjalne efekty

Niektóre wzory folii mają także tak zwane “efekty specjalne”, które nadają im szczególnych właściwości i pozwalają na nowe zastosowania. W naszej szerokiej ofercie znajdziesz między innymi folie GLITTER FLEX, TURBO GLITTER, które mienią się i błyszczą, znacząco podnosząc estetykę odzieży, dlatego chętnie są wykorzystywane w branży modowej. Z kolei METALLIC FLEX pozwala na metaliczny blask – można ją stosować na odzieży, dodatkach i akcesoriach. Inna folia, HOLOGRAPHIC FLEX, to folia holograficzna – niezwykle efektowna, unikatowa i trójwymiarowa. W naszej ofercie znajdziesz także folie fluorescencyjne oraz oferujące wyjątkowe wykończenia przypominające naturalne materiały typu zamsz lub skóra. W naszym asortymencie są także folie wrażliwe na dotyk (TERMO FLEX) lub promienie UV (FOTO FLEX), a także FAST FLEX, których największą zaletą jest bardzo krótki czas wgrzewana – wystarczy dosłownie 5 sekund, aby nadruk był gotowy.

Folia flex na koszulki

Jednym z bardziej popularnych zastosowań folii flex jest oczywiście klasyczny nadruk na koszulce. Dzięki temu można swoje ubranie spersonalizować, zrealizować swój własny projekt, a nawet stworzyć całą kolekcję. Ze względu na niski koszt nadruku, metoda termotransferowa pozwala na produkcję seryjną, dlatego często wykorzystywana jest w przypadku branży modowej – folie flex na koszulki oraz inne dodatki mogą być bardzo estetycznym elementem ubrania, oraz akcesoriów.

Folie flex – oferta Wiler

W naszej szerokiej ofercie znajdą Państwo ponad 3 tysiące wzorów i kolorów folii, z których każda charakteryzuje się zupełnie wyjątkowym efektem, właściwościami oraz zastosowaniem. Ze względu na duże zróżnicowanie produktów, zawsze jesteśmy chętni doradzić i pomóc w wyborze odpowiedniej folii, czyli takiej, która będzie trwała i estetyczna, ale przede wszystkim dostosowana do powierzchni nośnika. Nasze wieloletnie doświadczenie oraz fachowa obsługa to powody, dla których zaufało nam już wielu klientów. Natomiast atrakcyjne ceny i szybka realizacja zamówień (większość folii można dostać “od ręki)” wyróżniają nas na rynku. Gwarantujemy dobrą cenę i najwyższą jakość. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na stronie internetowej https://wiler.pl/

 

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki